Суд у Франції залишив під вартою російського акціоніста Павленського

2 березня 2018, 03:35
163
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Суд у Парижі залишив Павленського під арештом

У четвер, 1 березня, апеляційний суд Парижа залишив у силі рішення про продовження арешту художника Петра Павленський, але засідання відбулося у відкритому режимі, чого підсудний домагався, оголосивши голодування, повідомляє RFI.

Суд аргументував рішення про продовження арешту відсутністю гарантій того, що Павленський буде з'являтися на допити на вимогу слідчих, а також можливістю рецидиву з боку обвинуваченого.

Як повідомляється, засідання почалося з розгляду клопотання Павленського зробити слухання про обрання попереднього запобіжного заходу відкритими. Проти цього виступала прокурор, протестувала проти медіатизації процесу. Адвокат художника Домінік Бейретер-Мінков зазначила, що відкритість слухань є нормою, а суд за закритими дверима - це виняток.

У повідомленні нагадується, що саме проти закритого характеру засідань Павленський оголосив 9 лютого сухе голодування, яке тримав 13 днів.

"Найголовніше - це те, що тепер відкриті двері. Процес став відкритим. Як сказав Петро, ​​ми перемогли. Залишається він в ув'язненні чи ні - це вже не так важливо. Тому що важливим було зробити правосуддя прозорим і відкритим для всіх. Це те, що відбулося сьогодні", - прокоментувала рішення суду соратниця Павленського Оксана Шалигіна.

Нагадаємо, Павленський був затриманий французькою поліцією після того, як підпалив у Парижі будівлю Банку Франції. Разом з художником також була арештована його супутниця Оксана Шалигіна. Вони обвинувачуються в "руйнуванні чужого майна небезпечним для людей способом". Шалигіна була звільнена з-під арешту на початку січня під підписку про невиїзд.


Найбільшу популярність російський художник-акціоніст отримав після своєї акції з підпалом дверей будівлі ФСБ на Луб'янці в Москві. Після цього суд оштрафував його на 500 тисяч рублів ($7,6 тисячі). Пізніше він залишив Росію, заявивши, що там йому загрожує кримінальна відповідальність за сфабрикованою справою.