Суд у Бразилії скасував рішення про звільнення екс-президента країни з в’язниці

9 липня 2018, 06:29
191
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Луїса Інасіу Лулу да Сілва залишили у в'язниці

У Бразилії суддя Жоао Гебран Нето призупинив рішення про звільнення з в'язниці колишнього президента країни Луїса Інасіу Лули да Сілви.

Правоохоронці не звільнятимуть колишнього президента допоки суддя не вивчить справу, повідомляє DW.

Раніше федеральний суддя ухвалив тимчасове судове рішення щодо негайного звільнення колишнього очільника країни. У своєму рішенні суддя зазначив, що для утримання Лули да Сілви під вартою на час апеляційного процесу немає підстав і колишній президент може очікувати рішення щодо апеляції на свободі.

Екс-президент Бразилії постав перед судом в 2016 році. Через рік його засудили до 12 років тюремного ув'язнення. Однак використовуючи право на апеляцію, Лула да Сілва залишався на свободі до квітня 2018 року. Тоді Верховний суд відхилив його прохання про скасування вироку і взяв його під варту.

На початку травня генеральний прокурор Бразилії виніс екс-президенту нове звинувачення в корупції та відмиванні грошей. За версією слідства, в 2010 році Партія трудящих, одним із засновників якої є Лула да Сілва, прийняла пропозицію бразильської інженерної компанії Odebrecht отримати $40 млн в обмін на вигідні компанії політичні рішення.