Суд по пожежі в Кемерові: техдиректор заявив про занедбаний стан торгового центру, а охоронець не визнав провину

28 березня 2018, 15:50
508
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Росії траур за загиблими в Кемерові

Торговий центр Зимняя вишня в російському Кемерові знаходився у занедбаному стані останнім часом, заявив в суді технічний директор Георгій Соболєв.

"Останнім часом центр був у занедбаному стані. При цьому я мав маленькі фінансові ресурси, приміщення - велике, персоналу - мало", - сказав він, пише Інтерфакс.

Соболєв стверджував, що не знав про несправності системи оповіщення про пожежу, а ось під час самого інциденту був на місці і дав вказівку евакуювати людей.

У той же час, представник звинувачення заявив, що Соболєв знав про несправності системи оповіщення, але нічого не зробив для їх усунення.

Охоронець, якого звинувачують в тому, що він не включив систему оповіщення, не визнає свою провину.

"Винним себе я, звичайно, не вважаю. Це трагедія, я собі місця не знаходжу. Сигналізація раніше була несправна, я 19 березня писав рапорт про це керівництву ТРЦ, технічний директор був в курсі", - сказав він.

Охоронець додав, що під час пожежі дзвонив до служби порятунку і своєму керівництву.

Нагадаємо, пожежа в торговому центрі Зимова вишня в Кемерові почалася вдень 25 березня. В результаті загинули 64 людини . У штабі родичів загиблих з'явилися списки, в яких загиблою значиться 41 дитина.

[gallery]

Дихати було вже нічим. Подробиці трагедії в Кемерово, що забрала понад 60 життів

[/gallery]

27 березня в центрі Кемерова почався мітинг. Тисячі жителів, серед яких були і родичі загиблих, вимагали відставки влади. Вони також закликали розповісти правду про пожежу. Президент РФ Володимир Путін в цей день знаходився в Кемерові, але так і не вийшов до людей.

Найбільш імовірною причиною пожежі назвали коротке замикання.

Суд Кемерова виніс рішення про взяття під варту строком на два місяці керуючу ТЦ Зимова вишня Надію Судденок.

Крім неї під варту також взяті технічний директор ТЦ Зимова вишня Георгій Соболєв, керівник компанії Системний інтегратор Ігор Полозіненко, який займався обслуговуванням пожежної сигналізації, його співробітник Олександр Нікітін, а також охоронець Сергій Антюшин, який, за версією слідства, відключив систему оповіщення перед пожежею.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект