Сучасні варвари біля воріт Риму. Світові ЗМІ про новий уряд Італії

24 травня, 14:35
966
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Постать нового прем'єра Італії - юриста Джузеппе Конте - викликала чимало суперечок

Італійська коаліція, куди входять популістський Рух п'яти зірок та антиєвропейська ультраправа партія Ліга, отримала мандат на формування нового уряду. Президент Італії Серджо Маттарелла 23 травня затвердив запропоновану партіями кандидатуру прем'єр-міністра - невідомого в політиці 53-річного юриста Джузеппе Конте - і надав йому право створити кабмін.

Майбутній уряд вже називають безпрецедентним для Європи: вперше країна єврозони формує популістський кабінет євроскептиків, чия програма викликає в економістів та лідерів ЄС серйозні побоювання і піддає ризику стабільність Євросоюзу.

Ліга видатних ультраправих. Влада в Італії переходить до євроскептиків і популістів

НВ зібрало найцікавіші матеріали західних ЗМІ про те, чому майбутній уряд Італії спровокував такі гострі дискусії.

The Guardian, Велика Британія

Європейські ринки різко просіли за останні дні на тлі побоювань щодо того, що новий уряд [Італії] бере курс на зіткнення з Брюсселем через свій план витрат, при цьому прибутковість 10-річних облігацій Італії - показник стурбованості ринку - досягла 14-місячного максимуму.

"Велике питання в тому, як популістський уряд має намір керувати такою країною як Італія - ​​промисловим гігантом і великою європейською демократією, обмеженою правилами єврозони", - говорить Серджіо Фаббріні, директор Школи управління Вільного міжнародного університету суспільних наук імені Гвідо Карлі (Рим).

В якомусь сенсі це схоже на лабораторний експеримент. Ніхто не знає, що станеться, тому що цей уряд - безпрецедентний

"В якомусь сенсі це схоже на лабораторний експеримент. Ніхто не знає, що станеться, тому що цей уряд - безпрецедентний, і обидві його частини [коаліційні партії] практично несумісні" - додає він.

Березневі вибори розділили Італію навпіл. Заможна північ підтримала Лігу, колись сепаратистську партію, яка провела кампанію на ксенофобській платформі і закликала до масової депортації мігрантів, які не мають документів. Бідні регіони півдня Італії проголосували за Рух п'яти зірок, який закликав ввести базовий мінімальний дохід і є прихильником так званої "прямої демократії", коли найважливіші рішення приймаються шляхом онлайн-голосування.

Експерти кажуть, що виборців обох партій об'єднав гнів щодо Брюсселю і думка про те, що економічні обмеження гальмують Італію. Обидві партії також підтримують встановлення більш тісних зв'язків з Росією і звинувачують ЄС у тому, що він відвернувся від Італії під час імміграційної кризи.

CNN, США

Італія створює свій найбільш антисистемний уряд з моменту падіння фашизму в 1945 році, пишуть у своїй колонці для CNN експерти в сфері італійської політики та ультраправих рухів - історик Андреа Маммоне з Королівського коледжу Голловей (Лондонський університет) і професор історії Федеріко Фінкельштейн з Нової школи соціальних досліджень (Нью-Йорк).

Формування нового кабінету під керівництвом Джузеппе Конте може зайняти деякий час, але одне можна сказати напевно, відзначають автори: Італія - ​​як і решта Європи - далека від того, щоб зупинити сплеск антиурядових рухів, які в останні роки переслідують континент.

Лідер Руху п'яти зірок Луїджі Ді Майо / Фото ЕРА

"Сучасні варвари", як вже кажуть про них деякі оглядачі, у буквальному сенсі нині біля воріт Риму. Мається на увазі, що нова коаліція, яка складається з популістів-ксенофобів, демагогів і ультраправих, може завдати шкоди Європейського Союзу - чи, ще гірше, зруйнувати Європу в цілому.

У проекті програми нового уряду, який потрапив у ЗМІ, йдеться про потенційний вихід Італії з єврозони та вимогу до Європейського центробанку списати Італії 250 млрд євро держборгу, а також пом'якшити санкції проти Росії.

Наслідки "трампоподібної" політики, яка виходить із Італії, тепер очевидні для всіх. Посадові особи ЄС і міністр економіки Франції вже висловили стурбованість новим урядом Італії, що, за іронією долі, лише підсилює основний меседж популістів. Він полягає в тому, що головна нинішня потреба Італії - це уряд, який відстоює її національний суверенітет перед обличчям наднаціональних інститутів [ЄС].

Handelsblatt, Німеччина

Екхардт Реберг, соратник Ангели Меркель по Християнсько-демократичному союзу (ХДС), не пошкодував слів: "Італія грає з вогнем і ставить під загрозу зону євро". Бюджетний експерт ХДС сказав інформагентству DPA, що нова популістська коаліція Італії ризикує обтяжити державу ще більшим боргом: "Країна повинна зробити правильні висновки з недавньої кризи суверенного боргу в ЄС. Вона не може ігнорувати власні фінансові показники". [...]

В Італії зростає невдоволення політикою Європейського центробанку і Брюсселем в цілому/Фото ЕРА

Однак коаліція, яка прийшла до влади в Італії, [...] не бачить в цьому перешкод. Після парламентських виборів в березні вона минулого тижня представила план значних витрат, який включає зниження податків, пенсійну реформу і введення базового доходу, що може додати до державних витрат 93 млрд. євро. Це потроїть співвідношення дефіциту до ВВП, що становить зараз 2,5%. [...]

Багато німецьких політиків, як і Реберг, продемонстрували "алергічну" реакцію на плани витрат Італії. [...] Ахім Пост, лідер соціал-демократів у німецькому бундестазі, сказав Reuters: "Європейська політика не діє за принципом "хочу чогось", а заснована на справедливому балансі інтересів". Навіть популістський націоналістичний уряд повинен грати за правилами, наголосив Пост.

BBC, Велика Британія

53-річний Конте, професор приватного права у Флоренції та Римі, не є обраним депутатом і досі був абсолютно невідомим у політиці. З моменту висунення Конте його звинуватили у перебільшенні фактів академічного резюме в спробі посилити його міжнародний статус.

У CV, що відноситься до 2013 року, він вказав, що "удосконалив свою юридичну освіту" в Нью-Йоркському університеті, але прес-секретар установи заявила, що немає жодних задокументованих підтверджень того, що Конте навчався там.

Конте звинуватили у перебільшенні фактів академічного резюме в спробі посилити його міжнародний статус

У резюме також говориться, що він проводив "наукові дослідження" в Гіртон-коледжі Кембриджського університету в 2001 році - прес-секретар університету зазначила, що не може підтвердити або спростувати ці дані, посилаючись на закон про захист персональних даних.

Крім того, Конте стверджує, що працював над дослідженнями у сфері права в Міжнародному інституті культури в австрійському Відні. Однак ця установа фактично є мовною школою і не пропонує ніяких юридичних курсів.

Рух п'яти зірок у вівторок, 22 травня, виступив на захист свого кандидата [в прем'єри], відзначивши, що Конте ніколи не заявляв про отримання зарубіжних дипломів, але лише про "поїздки за кордон щоб вчитися, поглиблювати свої знання та вдосконалювати свою англійську мову з урахуванням юридичної специфіки".

"Кампанія дискредитації [проти Конте] настільки очевидна і незграбна, що вона лише посилить нас", - заявив у відповідь на критику Конте Рух п'яти зірок.

The New York Times, США

У той час як нові популістські лідери Італії готуються сформувати уряд, лідери Європи приготувалися до нових потенційних суперечок довкола міграції та єдиної європейської валюти - євро.

Країна - засновник ЄС може стати наступною державою, яка кине виклик єдності, фінансовій політиці і демократичним принципам Євросоюзу

Вони [лідери ЄС] вже намагалися приборкати заколот проти європейських демократичних цінностей на сході, очолюваний Угорщиною і Польщею. Тепер вони опинилися перед загрозою того, що Італія, країна - засновник ЄС і четверта за величиною економіка Європи, може стати наступною державою, яка кине виклик єдності, фінансовій політиці і демократичним принципам блоку.

Минулого тижня популістські партії Італії, Рух п'яти зірок і ультраправа Ліга заявили, що вони мають намір різко наростити витрати і скасувати реформи ринку праці та пенсійної системи, порушуючи фінансові обмеження, встановлені Брюсселем і обов'язкові для будь-якої з країн єврозони.

Ці плани можуть втягнути і без того слабку економіку Італії у ще більші борги. І наслідки напевно пройдуть хвилею країнами Євросоюзу, лідери якого стурбовані ризиком чергової фінансової кризи, у той час як Греція, схоже, нарешті виходить з восьмирічної програми порятунку її економіки.

Але Італія - ​​набагато більша проблема, ніж Греція. [..] "Навіть якщо вони [новий уряд Італії] відмовляться від наміру вийти з єврозони, те, що вони пропонують з точки зору соціальних програм і мінімального гарантованого доходу, вщент руйнує всі правила єврозони", - говорить Ентоні Гарднер, американський посол в ЄС в 2014-2017 роках. - Я думаю, інвестори недооцінюють ризики".

Головне

Світ/Країни

17 грудня, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися