Stratfor побачив у створенні Нацгвардії спробу Путіна попередити можливий державний переворот

1 коментувати
Призначивши свого соратника головою Національної гвардії, Путін показав справжню природу цього, на перший погляд зайвого силового відомства

Призначивши свого соратника головою Національної гвардії, Путін показав справжню природу цього, на перший погляд зайвого силового відомства

Американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor розцінила створення Національної гвардії РФ як спробу Володимира Путіна убезпечити себе у випадку державного перевороту, пише РБК

Зокрема, згідно Stratfor, метою створення Національної гвардії може бути захист від загрози нелояльності інших силових відомств в разі державного перевороту. Ймовірно, Путін сумнівається, чи залишаться інші силові структури, наприклад, ФСБ, Внутрішні війська МВС або навіть армія - лояльними до нього у випадку державного перевороту.

"Будучи старанним дослідником історії Росії, Путін, мабуть, намагається уникнути небезпечної незахищеності, яку відчував його попередник (Борис Єльцин – Ред.) під час свого правління", - йдеться у звіті.

Stratfor вказує, що вперше намагався створити подібну структуру ще перший президент Росії Єльцин, який побоювався нелояльності верхівки ФСБ. На чолі нового силового відомства повинен був встати генерал Олександр Коржаков, який тоді очолював службу безпеки президента. Проте, як відзначають аналітики, адміністрації Єльцина не вистачило сил створити таку структуру.

Відзначається, що командувачем Нацгвардією РФ був призначений колишній охоронець Путіна і глава Внутрішніх військ Віктор Золотов, який за наявними даними, є однією з найбільш довірених осіб глави Кремля.

"Призначивши Золотова головою Національної гвардії, Путін показав справжню природу цього, на перший погляд зайвого, силового відомства", - сказано в повідомленні аналітиків.

Нагадаємо, 5 квітня президент Росії Володимир Путін оголосив про створення в Росії Національної гвардії на базі Внутрішніх військ МВС.

Главою російської Національної гвардії призначений генерал Віктор Золотов, який до 2013 року був керівником Служби охорони президента, а з 2014 року командував Внутрішніми військами.

Національна гвардія буде напряму підпорядковуватися президенту РФ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: