США заборонили польоти новітніх винищувачів F-35 з-за технічних проблем

20 вересня 2016, 11:56
262
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фахівці намагаються усунути проблеми з винищувачами

ВПС США заборонили підніматися в повітря новітнім винищувачам F-35 через технічних проблем

Як повідомляє Defense One, причиною такого рішення стало "лущення і руйнування ізоляції в охолоджувальних лініях авіоніки усередині паливних баків", пише Голос Америки.

За словами представника ВПС США, на даний момент розробляються процедури, які дозволять усунути або вирішити проблему для повернення серійних літаків до експлуатації і польотів.

Нагадаємо, в кінці липня Пентагон вперше продемонстрував стрільбу бойовими снарядами з 25-міліметрової гармати винищувач F-35.

F-35 Lightning II - сімейство перспективних малопомітних багатофункціональних винищувачів п'ятого покоління, розробкою якого з 2001 року займається Lockheed Martin. Корпорація буде виготовляти F-35 в трьох комплектаціях: A (для ВПС), B (укорочений зліт і вертикальна посадка) і C (палубний). Винищувачі планується використовувати для потреб американських ВМС, ВПС і Корпусу морської піхоти.

Крім того, США вже уклали контракти на поставку F-35 з рядом держав, у тому числі з Великобританією й Ізраїлем. Програма F-35 неодноразово піддавалася критиці, зокрема, через її дорожнечу. Експерти Пентагону розрахували, що при використанні літаків протягом 30 років і при нальоті в 8 тисяч годин на кожен із майже 2,5 тисяч винищувачів вартість їх експлуатації і техобслуговування складе більше одного трильйона доларів. Таку ж суму Міноборони вже витратило на розробку літака.

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше