США розсекретили список цілей для атомних бомбардувань в СРСР часів холодної війни

7 коментувати
У США розсекретили список цілей для ядерних ударів

У США розсекретили список цілей для ядерних ударів

Національне управління архівів і документації США розсекретило список цілей для ядерних ударів по території Радянського Союзу, Східної Європи і Китаю, повідомляє The New York Times

Цей список був складений командуванням американської стратегічної авіації в 1956 році і є частиною військових планів на 1959 рік.

У списку перераховані цілі, які підлягають "систематичному знищенню". У їх числі промислові підприємства і державні установи. Зокрема, перераховані 179 цілей в Москві, 145 в Ленінграді і 91 у Східному Берліні. В той час, одна з цілей для кожного міста просто була визначена  - населення.

Першочерговим завданням стратегічної авіації США повинно було стати знищення інфраструктури військово-повітряних сил противника, включаючи 1100 аеродромів у країнах радянського блоку. У другу чергу ядерні удари планувалося наносити по промисловим об'єктам.

Розсекречений список містить лише саму загальну інформацію. У ньому немає назв і адрес конкретних об'єктів, що підлягають знищенню. Ці дані залишаються секретними.

Незалежний консультант з ядерної зброї Стівен Шварц назвав цей список цілей "зловісним і відверто жахливим".

"Ми знали, загальні контури планування ядерної війни протягом кількох десятиліть. Але це добре, що стають відомими і деталі. Це зброя надзвичайної потужності, здатна принести значні руйнування. Цей документ може бути вже історією, але, на жаль, сама зброя в історію ще не пішла", - сказав він.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: