США розкритикували Росію за порушення релігійної свободи в Криму

2 коментувати
У доповіді більше 20 сторінок присвячені ситуації з релігійною свободою в РФ

У доповіді більше 20 сторінок присвячені ситуації з релігійною свободою в РФ

Держдеп США у щорічній доповіді "Про релігійну свободу в світі" піддав критиці Росію, зокрема, за дії в Криму

"Після проведеної Росією анексії Криму релігійні меншини, особливо представники Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, мусульман-татар. Вони постраждали від переслідувань, залякування, затримань і побоїв", - йдеться в прес-релізі, поширеному з нагоди публікації доповіді про події 2014 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У держдепі також висловили невдоволення тим, що "деякі релігійні лідери отримали на свою адресу погрози і були змушені бігти в перші дні окупації, а багато католицькі священики і черниці, а також турецькі імами втратили виду на проживання і були змушені виїхати".

У доповіді більше 20 сторінок присвячені ситуації з релігійною свободою в РФ. У документі, зокрема, описується загальна ситуація в цій сфері і перераховуються випадки за 2014 рік, в яких, на думку США, могли бути порушені релігійні свободи громадян.

Також доповідь містить критику на адресу бойовиків на сході України. "У Луганській і Донецькій областях на сході України підтримувані Росією сепаратисти проголосили так звані ДНР і ЛНР. У контрольованих ними районах сепаратисти викрадали, били і погрожували протестантів, католиків, членам Української православної церкви Київського патріархату, а також брали участь в антисемітських актах", - наголошується в прес-релізі.

Нагадаємо, російські влади в Криму і ФСБ втручаються в діяльність мусульманських релігійних громад і запрошують членів мусульманських громад на "профілактичні бесіди" у ФСБ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: