Повпливає на розвідку. США розмірковують щодо подальшого використання безпілотників над Чорним морем — CNN

Момент пошкодження американського безпілотника над Чорним морем (Фото:European Command/The Pentagon/Handout via REUTERS)
Після інциденту з безпілотником MQ-9 Reaper, влада США оцінює, чи доцільно надалі продовжувати польоти БПЛА над Чорним морем.
Про це повідомляє CNN.
Наразі США не припинили польоти. Наприклад, вже після інциденту в той самий район Чорного моря був відправлений ще один MQ-9 Reaper.
У той же час, чиновники на умовах анонімності повідомили, що влада «уважно вивчає» маршрути й роздумує над зниженням ризиків.
Війсокві в США занепокоєні тим, що зменшення активності БПЛА над Чорним море вплине на збір розвідданих, пов’язаних з війною в Україні. Тим не менш, залишаються інші методи — такі як супутники-шпигуни.

14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення дрона MQ-9 Reaper, який виконував стандартні операції в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Один Су-27 вдарив гвинт MQ-9, і американські військові були змушені опустити його в море.
У міноборони Росії стверджують, що нібито «не вступали в контакт» з дроном і той сам після «різкого маневрування» «перейшов у некерований політ із втратою висоти».
Після інциденту до Держдепу США викликали посла Росії. За даними Пентагону, винищувач Су-27, ймовірно, був пошкоджений після атаки на дрон. США вжили заходів, щоб MQ-9 Reaper не потрапив «в чужі руки», і мінімізували його розвідувальну цінність. У Білому домі не впевнені, що США зможуть знайти безпілотник, що впав, у Чорному морі.
CNN повідомив, що американці дистанційно стерли конфіденційні дані з MQ-9 Reaper до падіння дрону у воду, а росіяни дісталися місця падіння.