Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

США готуються посилити вимоги до віз: як це стосуватиметься українців

30 березня, 15:10
1160
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У претендентів на візу проситимуть дані про акаунти в соцмережах

Державний департамент США планує перевіряти соцмережі усіх прохачів віз. Про це йдеться у відповідних документах, які опублікувало відомство, пише Associated Press.

Нові вимоги стосуватимуться майже 15 мільйонів іноземців які цього року подають заявки на американські візи. Серед них 710 тисяч заявників, які хочуть отримати імміграційні документи і 14 мільйонів людей, яким потрібна віза в неімміграційних цілях - для роботи або освіти, йдеться у сюжеті Радіо НВ. Нові вимоги ще має схвалити Центр з питань управління бюджетом.

Що передбачають нові правила

Відповідно до нових правил, в анкети додадуть список соціальних мереж. Треба буде вказати свої імена в них за останні п’ять років. Самостійно можна надавати інформацію про сторінки у мережах, яких у списку не буде.

У претендентів на візу також проситимуть номери телефонів, електронні адреси, статуси міжнародних подорожей та депортацій за останні п’ять років. З’явиться питання про те, чи були задіяні члени сім'ї заявника у терористичній діяльності. Раніше такі дані вимагали від іноземців під час додаткової перевірки. Зокрема, йшлося про тих, хто подорожував чи проживав на території, які контролювали терористичні організації. Таких щороку було майже 65 тисяч людей.

Уникнути нових вимог зможуть претенденти на окремі типи дипломатичних та офіційних віз

Уникнути нових вимог зможуть претенденти на окремі типи дипломатичних та офіційних віз. Нові правила не скасовують чинну систему захисту іммігрантів, що потрапили на територію держави в юному віці. В грудні 2017 року Сполучені Штати заявили про свою відмову брати участь у Глобальному договорі ООН про міграцію.

Документи про введення змін розмістили на сайті Федерального реєстра в четвер, 29 березня. Але 60-денний період громадського обговорення має початися у п'ятницю, 30 березня. У відомстві хочуть почути коментарі публіки щодо нововведень.

Навіщо вводять зміни

Перевірку соцмереж ініціюють в першу чергу з метою посилення безпеки країн, сказав представник громадської організації Європа без бар’єрів Павло Кравчук. Проте і тут ніхто не може бути захищеним від махінацій на 100%.

"Законослухняні громадяни будуть надавати про себе правдиву інформацію, і все це може спростити якимось службам перевірку їхніх даних, - пояснює Кравчук. - Я думаю, вони вже давно звертаються до соцмереж для перевірки тієї чи іншої інформації про людей які приїжджають до США. Але ті, хто захоче приховати інформацію – вони це зможуть зробити".

У США мають намір перевіряти соцмережі всіх претендентів на візи

Попередній контроль спрощує проходження кордону і підвищує рівень безпеки, зазначила у коментарі Радіо НВ експерт з питань міграції Олена Малиновська. Вже декілька країн ввели схожу систему перевірок, і Сполучені Штати також так роблять.

"Якщо ви сідаєте в літак і реєструєтесь на рейс до Сполучених Штатів, вся ця інформація уже іде у відповідні органи, - підкреслює Малиновська. - Коли ви збираєтесь їхати, ви спочатку маєте зареєструватися – ця реєстрація буде не на кожну поїдку, але вона буде однозначно, бо електронні засобу зв’язку і накопичення інформації дають таку можливість, і США вирішили нею скористатися".

Відомо також, що Адміністрація президента США пропонує скасувати лотерею Грін-карт. Про це йдеться в міграційному плані, який Дональд Трамп представив американському Конгресу. 

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися