Спроба державного перевороту в Туреччині: Bellingcat опублікувала листування турецьких заколотників

1 коментувати
З переговорів по месенджеру WhatsApp стало зрозуміло, що заколотники планували захопити відразу велику кількість об'єктів

З переговорів по месенджеру WhatsApp стало зрозуміло, що заколотники планували захопити відразу велику кількість об'єктів

Експертна група Bellingcat отримала доступ до листування військових, які здійснили невдалу спробу державного перевороту

Згідно з доповіддю Bellingcat, витяги з якої наводить ZN.ua, група турецьких військових при спробі перевороту використовувала сервіс WhatsApp для спілкування один з одним. Частина листування була надана журналістами Al Jazeera Türk і Selahattin Günday.

У доповіді наголошується, що деякі члени групи були додані до адресної книги телефону, з допомогою якої Bellingcat отримали ці переговори. Таким чином, експерти отримали доступ до імен і звань бунтівників. З переговорів по месенджеру стало зрозуміло, що заколотники планували захопити відразу велику кількість об'єктів.


cover

Скріншот: Bellingcat  


Під час заколоту були помічені військові транспортні засоби другої бронетанкової бригади та 66-ї механізованої піхотної бригади в Стамбулі. Номерні знаки цих машин починаються з "1", а потім ще п'ять цифр. Згідно доповідді, в заколоті взяли участь п'ять військових полків, і не менше трьох з них були частиною корпусу НАТО швидкого реагування. У листуванні є свідчення запиту підтримки з повітря, а також пропозиції нанести удар по Босфорському мосту.Як виявилося, координаційна група була створена з високопоставлених військових чиновників, в основному з турецьких сухопутних військ, в неї входили два бригадира і одинадцять полковників. В основному, важелі управління і координація заколоту були зосереджені в Стамбулі і Сакар`ї. Не виключено, що були і інші координаційні групи для дій в інших регіонах Туреччини.

"Важливо мати на увазі, що це уривок розмови деяких з бунтівників, а не вся повна картина", - наголошується в доповіді.

Як встановили експерти Bellingcat, один з організаторів перевороту майор Челебіоглу створив в месенджері WhatsApp спеціальну групу, яку назвав "Yurtta sulh" (Мир в домі). Це варіація відомого висловлювання першого президента Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка "Мир в домі, мир у всьому світі".

Майор Челебіоглу додав в групу низку людей і передавав інформацію в штаб-квартиру бунтівників в Анкарі.

Експерти Bellingcat відзначають, що розмова і зв'язок між змовниками були хаотичними і наводять як приклад діалог на ранок, коли стало зрозуміло, що переворот не вдався:

"Ми повинні бігти?", - питає полковник. "Вибір за вами", - йдеться у відповіді. "Ми ще не вирішили. Але ми залишили нашу позицію. Я закриваю групу. Видаліть повідомлення, якщо ви хочете".

У ніч на суботу, 16 липня, військові Туреччини зробили спробу військового перевороту. У Стамбулі і Анкарі відбувалися авіанальоти, на вулицю були виведені танки. Однак, вже зранку, 16 липня президент країни Реджеп Ердоган заявив, що основні осередки повстанців ліквідовані.

У зв'язку зі спробою військового перевороту в Туреччині затримані 2839 військовослужбовців збройних сил країни, звільнено понад 2700 суддів і більше 15 тисяч працівників сфери освіти.

У середу, 20 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган ввів надзвичайний стан на три місяці для "нейтралізації загроз", пов'язаних з військовим заколотом.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: