Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Справа Скрипаля: президент Чехії доручив перевірити, чи зберігався газ Новачок в країні

26 березня, 21:06
406
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мілош Земан

Президент Чехії Мілош Земан доручив контррозвідувальній службі з'ясувати, чи могла речовина нервово-паралітичної дії Новачок, яку застосували під час нападу в Великій Британії, бути розробленою на території Чеської Республіки.

Про це заявив прес-секретар Земана за підсумками зустрічі президента з головою Служби безпеки та інформації (BIS), передає Reuters.

"Президент доручив BIS з'ясувати, чи був розроблений або зберігався газ Новачок на території Чеської Республіки, будь то в промислових або науково-технічних установах", - йдеться в заяві представника Земана.

Розпорядження Земана було оголошено після того, як Міністерство закордонних справ Чехії оголосило про висилку трьох співробітників російського посольства у відповідь на застосування хімічної зброї в британському Солсбері.

[see_also]

Ізгой всесвітнього масштабу: які країни вирішили вислати російських дипломатів

[/see_also]

Нагадаємо, що представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що найбільш імовірним джерелом походження отруйної речовини, за допомогою якої отруїли колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля та його дочку, є ті країни, які приблизно з кінця 90-х років по теперішній час проводять інтенсивні дослідження речовин з проекту Новачок. За її версією, цими країнами є Велика Британія, Словаччина, Чехія, Швеція і, можливо, США.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Британське слідство встановило, що Сергій Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в СРСР в 1970-х роках. Вона відома під назвою Новачок. Британія поклала відповідальність за інцидент на Росію.

[see_also]

Новачок в автомобілі: всі версії замаху на Скрипаля

[/see_also]

До розслідування їх отруєння залучено фахівців Організації із заборони хімічної зброї. Скотленд-Ярд очікує, що розслідування займе "кілька місяців".

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися