Спецслужби США підозрюють Росію в таємничих атаках на дипломатів на Кубі - ЗМІ

11 вересня 2018, 16:39
974
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Росія стоїть за ймовірними атаками, заявили в США

Американські спецслужби вважають, що за таємничими акустичними атаками на персонал дипломатичних представництв США в Китаї і на Кубі стоїть Росія, повідомляє NBC News з посиланням на джерела, знайомі з ходом розслідування.

За інформацією співрозмовників видання, припущення про те, що Росія є головним підозрюваним, були підкріплені повідомленнями радіорозвідки, отриманими під час тривалого розслідування ФБР, ЦРУ та інших спецагентств США.

Проте, як зазначає NBC News, отриманих доказів недостатньо для того, щоб Вашингтон офіційно поклав на Москву відповідальність за атаки, які почалися наприкінці 2016 року і тривали в 2018 році, та викликали серйозний розлад у відносинах між США та Кубою.

Нагадаємо, що починаючи з кінця 2016 року, на Кубі внаслідок таємничих акустичних атак постраждали 26 співробітників американського диппредставництва. У них діагностували черепно-мозкові травми, втрату слуху та порушення когнітивної діяльності, рівноваги і зору.

[see_also]

АP опублікувало запис "акустичної атаки" на дипломатів США на Кубі

[/see_also]

Подібні випадки також були зафіксовані в консульстві в Китаї. З диппредставництв США в Китаї відкликали 11 співробітників Державного департаменту для додаткового обстеження.

Нездужання серед дипломатів викликано, ймовірно, акустичним впливом мікрохвильового випромінювача.