Спецслужби Франції почали розслідування про вплив Росії на протести "жовтих жилетів"

9 грудня 2018, 21:01
1821
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За приблизними оцінками, в суботу у Франції протестували 125 тис. осіб

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив про початок розслідування можливого втручання Росії в масові акції протесту "жовтих жилетів", які відбуваються у багатьох містах країни.

За його словами, за ситуацією стежать французькі спецслужби, повідомляє Bloomberg.

"Зараз триває розслідування. Я не буду коментувати, поки слідство не зробило висновки", - сказав глава зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, понад 600 прокремлівських Twitter-акаунтів почали використовувати хештег #giletsjaunes на підтримку руху "жовтих жилетів". Вони часто вказують на те, що французька поліція перебуває на межі заколоту та готова підтримати протестувальників. Велика частина посилань, якими вони діляться, веде на повідомлення державних російських медіа - Sputnik, Russia Today і німецьке агентство Ruptly, яке належить RT.

Служба безпеки України також вважає, що Росія намагається впливати на Францію за допомогою акцій протесту "жовтих жилетів". Приводом для такої заяви стала поява прапора терористичної організації "ДНР" на демонстрації в Парижі.

Протести у Франції проти підвищення цін на паливо тривають вже четвертий тиждень. Протестувальники одягнені в жовті жилети. Невдоволення не вщухло навіть після того, як французький уряд погодився скасувати підвищення цін на паливо і заморозити ціни на газ і електрику на 2019 рік - тоді французи стали виступати за підвищення зарплат і пенсій, зниження податків і навіть встановлення більш м'яких вимог для вступу в університети.

За приблизними оцінками, в суботу, 8 грудня, протестували 125 тис. осіб, 1,7 тис осіб було затримано.

Тепер у мене немає ні зарплати, ні дружини. Що рухає "жовтими жилетами" - репортаж з французької глибинки