Спецпрокурор Мюллер рекомендував посадити Манафорта на cтрок до 24 років

16 лютого, 04:31
1038
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Спецпрокурор Мюллер рекомендував посадити Манафорта на cтрок до 24 років - фото

EPA

Спецпрокурор рекомендував оштрафувати Манафорта на суму від $50 тис до $24 млн

Спецпрокурор США Роберт Мюллер рекомендує від 19,5 до 24,5 років тюремного ув'язнення для екс-глави передвиборчого штабу чинного американського президента Дональда Трампа Пола Манафорта.

Як повідомляє Axios з посиланням на документ окружного суду США по східному округу штату Вірджинія, "влада згодна з аналізом", відповідно до якого Манафорту слід призначити строк тюремного ув'язнення "від 235 місяців до 293 місяців".

Видання зазначає, що "по суті це буде довічне ув'язнення для 69-річного підсудного".

Також спецпрокурор рекомендував оштрафувати Манафорта на суму від $50 тис до $24 млн.

"Манафорт понад десять років діяв так, ніби був вище від закону, позбавивши федеральний уряд і різні фінансові інституції мільйонів доларів. Вирок має відображати серйозність цих злочинів і служити стримувальним чинником від такої поведінки як для Манафорта, так і для інших осіб", - заявив Мюллер.

Раніше команда Мюллера звинуватила Манафорта в неправдивих свідченнях про його контакти з Килимником. За непідтвердженими даними, саме фігуру Килимника прокурори вважають центральною в цій справі.

Встановити те, що Манафорт збрехав про контакти з Килимником вдалося завдяки помилці адвокатів політтехнолога під час підготовки судових документів. Вони завантажили в базу даних суду невідредаговані файли, з яких випливало, що Манафорт ділився з Килимником даними опитувань, пов'язаних з президентською кампанією Трампа.

Костянтин Килимник - давній соратник Манафорта і дуже закрита фігура. За інформацією Радіо Свобода, уродженець Кривого Рогу був українським інсайдером Манафорта і доповідав йому про ситуацію в Україні під час передвиборчої гонки в США в 2016 році.

Джерела The Financial Times повідомляли, що Килимник міг бути пов'язаний з російською розвідкою в часи роботи на екс-президента України Віктора Януковича в команді Манафорта. За даними FT, Килимник потрапив у команду Манафорта як перекладач під час роботи з найбагатшим олігархом України Рінатом Ахметовим. Поступово йому довірили більше обов'язків.

Нагадаємо, що в серпні 2018 року Манафорта визнали винним за вісьмома пунктами звинувачень у фінансовому шахрайстві. Він уклав угоду про співпрацю з командою спецпрокурора Роберта Мюллера з метою уникнути другого судового розгляду, який мав відбутися в окрузі Колумбія.

Звинувачення пов'язані з роботою Манафорта на прокремлівських політиків і олігархів в Україні, зокрема з тим, що він не зареєструвався як іноземний агент Партії регіонів і екс-президента України Віктора Януковича.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською