Радфед Росії підтримав безстрокове розміщення авіації в Сирії

7 коментувати
Встановлюється, що сирійська сторона не пред'являє ніяких претензій Росії

Встановлюється, що сирійська сторона не пред'являє ніяких претензій Росії

У середу, 12 жовтня, Рада Федерації Росії на пленарному засіданні ратифікувала російсько-сирійську угоду про безстрокове розміщення в Сирії авіагрупи Збройних сил РФ

За таке рішення проголосували 158 членів верхньої палати, один утримався, передає Інтерфакс.

Зокрема, прийнятий документ регулює умови безстрокового перебування російської авіаційної групи на території Сирії. Уточнюється, що ця група розміщена на території республіки на прохання сирійської сторони і дислокована на аеродромі Хмеймім (провінція Латакія), який разом з його інфраструктурою та необхідної територією за погодженням сторін надається в користування російській стороні на безоплатній основі.

"Застосування російської авіаційної групи здійснюється згідно з рішенням її командира з планами, погодженими сторонами. Склад російської авіаційної групи визначається російською стороною за погодженням з сирійською стороною", - говориться в угоді.

Також закріплюється домовленість про те, що озброєння, боєприпаси, обладнання й матеріали, необхідні для виконання російською авіагрупою завдань ввозяться на територію Сирії без стягнення будь-яких зборів і мит, а особовий склад російської авіагрупи "безперешкодно перетинає кордон Сирії і не підлягає огляду прикордонними і митними органами сирійської сторони".

Особовому складу російської авіагрупи і членам їх сімей надаються імунітети та привілеї, аналогічні дипломатичним представникам; транспортні засоби і повітряні судна РФ, використовувані в інтересах російської авіагрупи, користуються імунітетом від огляду, обшуку, реквізиції, арешту та інших примусових заходів.

Крім того, встановлюється, що сирійська сторона не пред'являє ніяких претензій Росії, її авіагрупі та її особовому складу й не порушує проти них ніяких позовів у зв'язку з їх діяльністю.

Угода укладається на безстроковий період і припиняється після закінчення одного року з дати отримання повідомлення однією з сторін про намір припинити дію цього документа.

Російська військова операція в Сирії проводиться з 30 вересня 2015 року. Бойова авіація Росії підтримує наземні операції сирійської армії. Російські літаки базуються на аеродромі Хмеймім в сирійській провінції Латакія.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: