Соціал-демократи схвалили початок переговорів щодо Великої коаліції у Німеччині

22 січня, 11:35
114
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Очільник СДПН Мартін Шульц

Позачерговий з'їзд СДПН проголосував за проведення офіційних переговорів про створення Великої коаліції з консерваторами з ХДС/ХСС, повідомляє DW.

У неділю, 21 січня, за таке рішення на Боннському з'їзді проголосували 362 делегата з 642. Проти висловилися 279 учасників з'їзду.

Основою для коаліційних переговорів стане 28-сторінковий підсумковий документ, ухвалений партіями в середині січня.

Згідно з угодою, учасники переговорів домовились обмежити кількість біженців, які прибувають до країни до 200 тисяч на рік. 

Також сторони домовилися обмежити однією тисячею осіб на місяць кількість тих, хто може возз'єднатися зі своєю сім'єю, представники якої отримали притулок і живуть у Німеччині.  

У пріоритеті тісна співпраця з Францією задля посилення єврозони. Переговірники погодилися створити "спеціальний бюджетний фонд" для економічної стабілізації єврозони, підтримки "соціальної конвергенції" та структурних реформ. Політики зазначили, що це могло би стати основою для майбутнього "інвестиційного бюджету" європейських країн з єдиною валютою.

Ще однією домовленістю є відмова від підвищення податків для громадян. За результатами переговорів канцлер Ангела Меркель висловила сподівання на формування успішного уряду.

За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

У понеділок, 27 листопада, ХДС Меркель погодилася на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією задля завершення політичної кризи, яка почалася після провалу переговорів із Вільними демократами та Зеленими. У свою чергу соціал-демократи також погодилися розпочати переговори з консерваторами щодо формування нової "великої коаліції".

У разі подальшого зволікання з формуванням коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 10:55

article_img
Хакери зламали мережу дипломатичного спілкування ЄС і кілька років викрадали дані - NYT

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися