Собчак відповіла Климкіну: У кого з нас шизофренія?

11 березня 2018, 15:24
2361
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ксенія Собчак запевнила, що запланувала поїздку до Криму не для передвиборчої агітації

Кандидат у президенти Росії Ксенія Собчак висловила здивування коментарем міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з приводу її прохання дозволити відвідування Криму.

Свою позицію вона опублікувала в Instagram.

"Він відмовив у моєму проханні, звинувативши мене в "політичній шизофренії". Дуже не хочеться відповідати вищій посадовій особі суверенної держави в дусі "сам такий", але задумайтеся: українська влада перешкодила єдиному російському політикові, який підтримав їхній національний суверенітет, відвідати їхню країну в суворій відповідності з її законами. Тож кому насправді вигідна окупація Криму та війна на Донбасі, хто фактично діє в інтересах Путіна, ДНР і ЛНР? У кого з нас шизофренія?" - написала Собчак.

Вона запевнила, що запланувала поїздку до Криму не для передвиборчої агітації. Вибори президента РФ відбудуться 18 березня, в тому числі на території окупованого Криму. Через це Україна закликала світову спільноту не визнавати їхні результати.

"Я не веду в Криму жодної передвиборної кампанії, там не розміщуються мої агітаційні матеріали. Однак в Криму живуть люди - українські та російські громадяни, - які стали заручниками нинішньої ситуації. Збільшуються свідчення порушення прав людини у Криму, і в цих порушеннях винна російська, а не українська влада", - зазначила Собчак.

Політик вважає, що проблема Криму "неминуче стала предметом передвиборних дискусій в Росії".

"Я - один з небагатьох російських політиків, які відкрито заявляють про те, що події березня 2014 (анексія Криму Росією - ред.) - грубе порушення міжнародного права. Я виступаю за виведення російських збройних формувань з Донбасу і за рішення кримської проблеми в межах міжнародних норм", - заявила Собчак.

Дорогі друзі, громадяни України, громадяни Росії, жителі Криму. 27 лютого я звернулася в Державну міграційну службу України з листом. У ньому я просила дозволити мені в'їзд до Криму через український сухопутний прикордонний пункт, відповідно до законів України. Злочинна анексія Криму 17 березня 2014 року - одна з найгостріших проблем Росії, і моя громадянська обов'язок - зробити все, щоб наблизити вирішення цієї проблеми. Саме тому я вважаю для себе необхідним бездоганне виконання законів України щодо цієї території - як і законів Росії, громадянином якої я є. У своєму листі я вказала, що планована поїздка не носить характеру передвиборної агітації. Я не веду в Криму ніякої передвиборної кампанії, там не розміщуються мої агітаційні матеріали. Однак в Криму живуть люди - українські та російські громадяни - стали заручниками нинішньої ситуації. Множаться свідоцтва порушення прав людини в Криму, і в цих порушеннях винні російські, а не українська влада. Тому проблема Криму неминуче стала предметом передвиборних дискусій в Росії. Я - один з небагатьох російських політиків, які відкрито заявляють про те, що події березня 2014 року - грубе порушення міжнародного права. Я виступаю за виведення російських збройних формувань з Донбасу і за рішення кримської проблеми в рамках міжнародних норм. Тим більше дивним став для мене відповідь на мій лист міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, уродженця міста Курська. Він відмовив у моє прохання, звинувативши мене в «політичної шизофренії». Дуже не хочеться відповідати вищій посадовій особі суверенної держави в дусі «сам такий», але задумайтеся: українські власті перешкодили єдиному російському політикові, що підтримав їх національний суверенітет, відвідати їх країну в суворій відповідності з її законами. Так кому насправді вигідна окупація Криму та війна на Донбасі, хто фактично діє в інтересах Путіна, ДНР і ЛНР? У кого з нас шизофренія?

Публікація від Ксенія Собчак (@xenia_sobchak)

Нагадаємо, 27 лютого Собчак звернулася в Державну міграційну службу України з листом, в якому просила дозволити в'їзд до Криму через український сухопутний прикордонний пункт, відповідно до законів України.

У відповідь на це Клімкін звинуватив Собчак у "політичній шизофренії".

"Дотримуватися українського законодавства для в'їзду в окупований Крим - це, звісно, позитив. Але законний в'їзд для ведення нелегітимною кампанії для нелегітимних виборів на окупованій території - це точно шизофренія. Звичайно, політична", - відзначав він.

Незабаром після цього Собчак внесли в базу сайту Миротворець за "свідоме порушення державного кордону України з метою проникнення в окупований Росією Крим".

За даними активістів сайту, вона відвідала анексований Крим без дозволу української влади в квітні і липні 2014 року, а також виправдовувала російську окупацію.

Крім того, в Миротворці звинуватили Собчак в "маніпулюванні суспільно-значущою інформацією з метою отримання політичних дивідендів".

У штабі Собчак пояснили, що в зазначений час вона відвідувала анексований Крим для підготовки незалежного репортажу.