Смоленська катастрофа: Польща оприлюднила нотатки, які свідчать про перешкоджання в розслідуванні з боку РФ

0 коментувати
Доступ до розслідування катастрофи для польської сторони був обмежений
Фото: Serge Serebro/Vitebsk Popular News

Доступ до розслідування катастрофи для польської сторони був обмежений

Міністерство оборони Польщі опублікувало нотатки полковника Мирослава Гроховського, що входив в спільну з РФ комісію з розслідування Смоленської катастрофи

Оприлюднення документа у відомстві пояснили необхідністю спростувати заяви голови комісії Єжи Міллера, згідно з якими повідомлення про перешкоджання розслідування з боку Росії нібито не відповідають дійсності, передає Радіо Польща.

Він наполягав, що слова одного з членів групи Станіслава Журковського про недопущення польської сторони до обстеження уламків президентського літака Ту-154М відносяться лише до вересня 2010 року, тоді як у квітні, відразу після катастрофи, поляки вивчали їх безперешкодно.

Після цього Міноборони Польщі опублікувало фрагменти адресованих відомству записок полковника Мирослава Гроховського, датованих 12, 13, 14 і 15 квітня, у яких той зазначає перешкоджання роботі з російського боку.

"Едмунд Кліх запитав про пропуски для представників Комісії, щоб мати постійний доступ до місця події. Російська сторона відповіла, що представники нашої комісії будуть супроводжувати членів їх комісії, а окремих перепусток не буде", - писав тоді польський військовий.

Згідно з його примітками, полковник просив про доступ до оригінальних даних реєстраторів, на що російський генерал Байнетов відповів, що з цього питання необхідно звертатися в прокуратуру.

"Незважаючи на те, що про це напередодні домовилися, польській стороні не дозволили взяти участь у процедурах Міждержавного авіаційного комітету Росії, які почалися в 9:30 [...] Ген. Байнетов заявив, що з уламків літака дістали пристрій. Це був реєстратор типу ATM QAR, який вилучили з місця подій за відсутності польської сторони", - повідомив Гроховський в записці від 13 квітня.

При цьому він зазначав, що у польських членів комісії не було можливості самостійно збирати матеріали розслідування.

"В даний час, беручи до уваги відсутність доступу до повної інформації про роботу комісії, робота польських представників обмежена збором матеріалів, наданих російською стороною", - писав Гроховський.


Нагадаємо, 10 квітня 2010 року, неподалік від військового аеродрому під Смоленськом (Росія) розбився літак Ту-154М з польським президентом Лехом Качинським та низкою інших високопоставлених представників польської влади. У результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту.

Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

У 2015 році нова влада Польщі вирішила повернутися до питання катастрофи Ту-154 президента Качиньського. На початку лютого 2016 року Польща відновила розслідування катастрофи літака


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: