Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Смоленська катастрофа: на уламках літака виявили сліди вибухівки

5 червня, 20:19
3137
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На борту президентського літака був вибух

Підкомітет з повторного розслідування причин Смоленської катастрофи повідомив про виявлення слідів вибухівки на уламках польського урядового літака ТУ-154, що розбився 10 квітня 2010 року в Росії.

Згідно із заявою слідчих, сліди вибухових речовин були виявлені також на останках щонайменше однієї жертви, передає Радіо Польща.

При цьому в підкомітеті повідомили про відсутність доказів, які б вказували на наявність вибухівки в грунті на місці події.

Смоленська катастрофа: Причиною загибелі пасажирів Ту-154 Качиньського став вибух

Нагадаємо, що згідно з технічною доповіддю, падіння Ту-154 під Смоленськом сталося в результаті щонайменше двох вибухів до зіткнення із землею.


 

10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154, на якому президент Лех Качинський із дружиною та представники вищого командування і політичних партій Польщі летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Внаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включаючи 7 членів екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

У 2015 році нова влада Польщі вирішила повернутися до питання катастрофи Ту-154 президента Качинського. На початку лютого 2016 року Польща відновила розслідування катастрофи літака.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що РФ відмовляється повернути Польщі уламки президентського літака Ту-154М. У зв'язку з цим найближчим часом Варшава збирається подати до Міжнародного суду в Гаазі скаргу на РФ.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 13:24

article_img
Парламент Косова проголосував за створення регулярної армії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися