Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Смоленська катастрофа: американці підтвердили версію про вибух перед падінням

21 лютого, 16:07
2667
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Польща оприлюднила третє дослідження про те, що президентський літак у 2010 році розбився після того, як на борту стався вибух/вибухи

Керівник підкомісії в розслідуванні Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич повідомив про нові докази того, що на борту президентського літака Ту-154М перед катастрофою стався вибух.

Про це пише місцеве видання Rzeczpospolita

Такого висновку дійшли американські вчені Національного інституту авіаційних досліджень.

Згідно з цим дослідженням, вчені знайшли підтвердження версії про те, що перед падінням на борту літака з польським керівництвом стався вибух. Зокрема, на це вказує те, що ліві двері були вибиті зсередини з енергією у 10 разів більшою, ніж саме падіння літака.

 Також Мацеревич додав, що за версією польської підкомісії з розслідування катастрофи, вибух у крилі не вказує на замах. За його словами, на борту сталися "подальші події, які остаточно призвели до того, що літак не вдалося врятувати".

Раніше версію про вибух підтвердив також експерт підкомісії Міністерства національної оборони Польщі в справах повторного дослідження Смоленської авіакатастрофи Франк Тейлор. Він у січні виступив з заявою, що ліве крило літака Ту-154М, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року, було знищене в результаті внутрішнього вибуху, а не зіткнення з березою.

Окрім того, колишній міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич повідомив, що комісія з розслідування Смоленської катастрофи знайшла докази двох вибухів на борту президентського літака під Смоленськом.


10 квітня 2010 року під Смоленськом, РФ, розбився літак Ту-154М, на якому президент Польщі Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування і політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

У результаті авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включаючи сімох членів екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косові

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися