Словаччина вирішила замінити російські МіГ-29 на американські винищувачі

11 липня 2018, 15:47
659
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Lockheed Martin Corporation

Словаччина обрала винищувачі F-16 для заміни нинішнього флоту

Уряд Словаччини ухвалив рішення про закупівлю 14 американських винищувачів F-16, щоб замінити старіючі російські МіГ-29, повідомили в Міністерства оборони країни.

Словаччина зробила вибір на користь "більш сучасних і поліпшених" F-16 виробництва Lockheed Martin, відхиливши пропозицію шведської Saab про закупівлю винищувачів Gripen, передає Reuters.

"Ми обрали кращу пропозицію, бо це сучасні машини, з точки зору ціни, якості та можливостей, які ми можемо собі дозволити, вони не мають конкуренції", - сказав міністр оборони Пітер Гайдос.

Міноборони Словаччини не розкрило вартість контракту і витрати на обслуговування літаків. Минулого року на модернізацію флоту було виділено близько 1,1 млрд євро.

Раніше повідомлялося, що член НАТО Словаччина запросила у Пентагону 14 винищувачів F-16, до 16 додаткових двигунів до них, а також авіаційні ракети і бомби на загальну суму $2,91 млрд.

Поточний флот Словаччини складається з 12 винищувачів МіГ-29, договір про технічне обслуговування яких російськими фахівцями закінчується в 2019 році. Технічне обслуговування 12 літаків МіГ-29 коштує Словаччині від $25 до 80 млн на рік.