Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Слідком РФ вирішив перевірити українського пранкера, який повідомив про "300 загиблих" у Кемерові

27 березня, 21:59
3745
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чутки про кількість загиблих в Кемерові розпустив Євген Вольнов

Слідчий комітет Російської Федерації пообіцяв дати правову оцінку діям українського пранкера Євгена Вольнова, який повідомляв про "сотні загиблих" під час пожежі в торговому центрі Зимова вишня в Кемерові.

У Слідкомі заявили, що Євген Вольнов поширював свідомо помилкову інформацію про кількість загиблих під час пожежі з метою дестабілізації ситуації. Зокрема, він здійснював телефонні дзвінки до медичних установ і державних органів, щоб поцікавитися, чи є місця для "300 загиблих" в Зимовій вишні.

"Він поширював свідомо помилкову інформацію, вводив в оману родичів загиблих і постраждалих. Відповідна правова оцінка діям даної особи буде дана в рамках розслідуваної кримінальної справи про загибель людей під час пожежі", - заявили в СК РФ.

[see_also]

Що залишилося: опубліковано перше відео, зняте всередині ТЦ в Кемерово після ліквідації пожежі

[/see_also]

Євген Вольнов в коментарі РБК пояснив, що викладав ролики про "300 загиблих" на своєму каналі в YouTube, оскільки російська влада замовчує масштаби трагедії.

"Кількість 300 було взято мною, враховуючи аналіз кількості місць в кінозалах. Я - єдиний, хто говорить правду і не боїться цього. Жодна офіційна російська структура не заслуговує на довіру", - сказав він.

[see_also]

Дихати було вже нічим. Подробиці трагедії в Кемерово, що забрала понад 60 життів

[/see_also]

Нагадаємо, вдень 25 березня в торговому центрі Зимова вишня в Кемерові почалася пожежа. За офіційними даними, в результаті загинули 64 особи.

Слідство вважає, що найбільш імовірною причиною пожежі було коротке замикання. Водночас керуюча ТЦ Надія Судденок заявила, що причиною пожежі став підпал.