Слідком РФ відкрив "справу" після затримання СБУ керівника РИА Новости-Украина

16 травня 2018, 16:35
475
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Слідком РФ: Кожен має право на свободу вираження поглядів

Слідчий комітет Росії відкрив "кримінальну справу" після затримання СБУ керівника порталу РИА Новости-Украина Кирила Вишинського.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби російського відомства.

"Справа" порушена за статтями 144 ("Перешкоджання законній діяльності журналіста") і 299 ("Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності").

"Відповідно до Конвенції "Про захист прав людини і основних свобод", кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і поширювати інформацію та ідеї без будь-якого втручання з боку органів державної влади і незалежно від державних кордонів", - висловили впевненість в Слідкомі РФ.

15 травня правоохоронці провели обшуки в київському офісі агентства РИА Новости-Украина, а його голові Кирилу Вишинському оголосили про підозру в державній зраді.

За даними СБУ, Вишинський отримав свою посаду в 2014 році за вказівкою відомого російського пропагандиста, генерального директора МИА Росия сегодня Дмитра Кисельова і вибудував схему, яка мала би приховати фінансування з РФ.

Оперативники спецслужби зафіксували, що навесні 2014 року Вишинський поїхав до Криму, де за завданням російського керівництва взяв безпосередню участь в пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку анексії півострова. За це закритим указом президента РФ Володимира Путіна нагороджений медаллю За заслуги перед Вітчизною. Після повернення до Києва Вишинський залучив підлеглих журналістів для створення матеріалів на користь терористичних організацій "Л/ДНР".

Дивіться також

Ще 20 громадян України, які "були притягнуті до журналістської діяльності" в РИА Новости-Украина, згідно із заявою заступника голови СБУ Віктора Кононенка,  будуть проходити в розслідуванні в статусі свідків.

У зв'язку з цими подіями посольство Росії направило Міністерству закордонних справ України ноту протесту.

 

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект