Слідча група ПАРЄ підтвердила системну корупцію з боку уряду Азербайджану

0 коментувати
Головні звинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але проблеми не обмежуються однією країною

Головні звинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але проблеми не обмежуються однією країною

Слідча група, утворена Парламентською асамблеєю Ради Європи, підтвердила зовнішній вплив на документи та рішення ПАРЄ, а також системні дії окремих депутатів всупереч етичним стандартам.

Про це повідомляється у звіті ПАРЄ, передає Європейська правда.

Головні звинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але проблеми не обмежуються однією країною. 

"Під час роботи до нас надійшла інформація також щодо нестандартних ситуацій, пов’язаних з іншими країнами",  - наголосив голова слідчої групи, суддя Ніколас Братца.

Через брак часу розслідування концентрувалося на справі Азербайджану, щодо якої лунало найбільше звинувачень.

Братца наголосив, що стосовно частини депутатів є достатні докази, що "була група осіб, які працювали в ПАРЄ на користь Азербайджану... 7 членів та колишніх членів ПАРЄ діяли всупереч етичним стандартам асамблеї", - заявив він.

Проблемою стала також тема подарунків у ПАРЄ.

"Члени ПАРЄ, а також члени секретаріату ПАРЄ отримували численні подарунки... Ми не маємо достатніх доказів, щоби довести, що конкретний подарунок був отриманий у обмін на конкретне рішення. Тим не менше, ми вважаємо необхідним підкреслити брак прозорості у питанні отримання подарунків", - заявив суддя.

Дивіться також

Як відомо, звинувачення щодо корупції в ПАРЄ звучать ще від 2012 року, коли активісти оприлюднили низку підтверджень системного підкупу депутатів з боку уряду Азербайджану. Асамблея протягом кількох років ігнорувала ці звинувачення, доки у 2015 частину з них не підтвердила італійська поліція, затримавши одного з колишніх депутатів, Луку Волонте.

Після скандалу з колишнім президентом ПАРЄ Педро Аграмунтом проблема стала ще актуальнішою. Під тиском нових доказів ПАРЄ та Комітет міністрів РЄ погодилися створити зовнішню слідчу групу.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: