Сирійські військові заперечують застосування хімічної зброї - Reuters

4 квітня 2017, 18:18
390
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сирійські військові заперечують застосування хімічної зброї - Reuters - фото

Фото: Sophie McNeill via Twitter

Хімічна атака в провінції Ідліб забрала життя щонайменше 58 осіб

Сирійські урядові сили заявили про непричетність до використання боєприпасів з отруйними речовинами в місті Хан-Шейхун в сирійській провінції Ідліб, повідомило Reuters сирійське військове джерело 

За словами співрозмовника агентства, урядові війська не використовували і не використовують хімічну зброю, тому що її у них немає.

Згідно з дослідженнями, проведеними Організацією Об'єднаних Націй та Організацією із заборони хімічної зброї, різні сторони сирійської війни неодноразово використовували хлор, сірчаний іприт і зарин.

У Міністерстві оборони Російської Федерації також спростували повідомлення, що російська авіація завдала удару по населеному пункту Хан-Шейхун в Сирії.

Нагадаємо, що Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що мешканці міста Хан-Шейхун на північному заході провінції Ідліб зазнали хімічної атаки. В результаті загинули щонайменше 58 мирних мешканців, у тому числі 11 дітей.

Високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні поклала основну відповідальність за здійснення хімічної атаки в сирійській провінції Ідліб на режим президента Сирії Башара Асада.

У зв'язку з хімічною атакою Франція ініціює засідання Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.


Використання хімічної зброї заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та її знищення від 1993 року.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською