Сирія заявила про готовність відповісти на можливу атаку коаліції на чолі з США

14 квітня 2018, 02:33
618
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Башар Джафарі назвав свою заяву не погрозою, а попередженням

Дамаск буде захищати свій суверенітет у разі можливого удару коаліції на чолі з США по Сирії, заявив постпред країни в Радбезі ООН Башар Джафарі, пише Укрінформ.

"Якщо США, Велика Британія і Франція нападуть на нас, то ми не будемо мати іншого виходу, крім як застосувати статтю 51 Статуту ООН, яка дає право на легітимну самооборону", - уточнив він.

Водночас він підкреслив, що ця заява - не погроза, а попередження.

Джафарі додав, що Сирія не дозволить порушувати свій суверенітет нікому.

Нагадаємо, 11 квітня президент США Трамп оголосив про майбутній ракетний удар по Сирії як відповідь на хімічну атаку в місті Дума.

Наступного дня він уточнив, що не називав конкретної дати, коли відбудеться військова відповідь. Америка може завдати удару по Сирії скоро або не так вже скоро, сказав він.

12 квітня Меттіс заявив, що Пентагон готовий надати військові варіанти дій у Сирії у зв'язку з хімічною атакою у Східній Гуті.

На тлі інформації про ймовірний удар США по Сирії найбільші авіакомпанії вже змінили свої маршрути й оминають територію Сирії.


7 квітня в результаті атаки із застосуванням хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті (передмістя Дамаска) загинуло щонайменше 85 осіб.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, більш ніж у півтисячі жителів було зафіксовано симптоми отруєння в результаті хімічної атаки.

США різко засудили хімічну атаку і заявили, що Росія, враховуючи її незмінну підтримку режиму президента Сирії Башара Асада, повинна нести відповідальність за те, що сталося. Російські військові заперечують сам факт застосування хімічної зброї в Думі.