Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Символ міжнародної ізоляції Росії. Світові ЗМІ про Керченський міст

16 травня, 09:17
1590
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

16 травня по Керченському мосту відкрили автомобільний рух

Фото most.life

Вранці в середу, 16 травня, було відкрито автомобільний рух по Керченському мосту між Росією і Кримом. Напередодні, 15 травня, президент Росії Володимир Путін офіційно відкрив новозбудований міст.

Подія стала предметом широкого обговорення у світових ЗМІ, багато з яких називають проект грандіозного будівництва символом системи влади, збудованої Путіним, а також вказують на те, що геополітична роль Керченської переправи поки що набагато перевершує очікуваний економічний ефект.

Шлях в нікуди. Як відреагувала Україна на відкриття окупантами Керченського моста

НВ зібрало витяги з найбільш цікавих матеріалів західних ЗМІ про відкриття моста.

The Washington Post

Президент Володимир Путін 15 травня відкрив прямий міст між Росією та Кримом вартістю $4 млрд, який забезпечив йому пропагандистську перемогу, що викликало осуд Заходу і послужило новітньою демонстрацією путінської персоніфікованої системи влади.

Путін, одягнений в джинси і куртку, йшов на російському боці чотирьохсмугового моста довжиною 12 миль разом із бізнес-магнатом Аркадієм Ротенбергом, який збудував міст, - колишнім партнером президента з дзюдо. Потім Путін сів за кермо і перетнув Керченську протоку в Чорному морі на помаранчевому самоскиді Камаз, виготовленому державною компанією на чолі з Сергієм Чемезовим, колегою Путіна з КДБ у Східній Німеччині у 1980-х роках. Обидва перебувають під санкціями США. [...]

Ротенберг в ролі будівельника моста показав, як російські мільярдери можуть використовувати свою близькість до Путіна, щоб ще більше збагатитися, надаючи послуги державі

Це [спорудження моста] також підкреслило систему політичного та економічного покровительства в Росії, орієнтовану на Путіна. Ротенберг в ролі будівельника моста показав, як російські мільярдери можуть використовувати свою близькість до Путіна, щоб ще більше збагатитися, надаючи послуги державі. [...]

Однак акцент ролі Путіна [в репортажах російських ЗМІ про відкриття моста] також вказав і на менш втішну реальність: величезна кількість розбитих доріг, залізниць і мостів по всій країні, які не користуються особистим патронажем президента. Всесвітній банк відводить Росії 94-е місце за якістю торгової і транспортної інфраструктури, між Тунісом і Колумбією.

The New York Times

Міст пов'язує кримське місто Керч на східному узбережжі півострова і материкову частину Росії. Однак відкриття було швидше театральним, ніж реальним, оскільки більшість магістралей, підведених до мосту з обох боків - російського і кримського, до Севастополя, домівки Чорноморського флоту - продовжують будуватися.

Кілька місяців тому Путін наполіг на тому, щоб автомобільний міст був готовий до літнього сезону, майже синхронно з квітневим відкриттям великого нового аеропорту в Сімферополі, столиці Криму. Однак економічний потенціал обох проектів залишається під питанням. Крим виявився не дуже популярним серед російських туристів, а міжнародні санкції блокують іноземний мобільний зв'язок і кредитні карти, обмежуючи відвідувачів з інших країн.

"Міст важливий геополітично, тому що тепер у Росії є прямий шлях з її території до Криму, - говорить експерт з регіонального економічного розвитку Наталія Зубаревич. - Економічні ефекти вторинні".

[gallery]

Шлях у нікуди. Як відреагувала Україна на відкриття окупантами Керченського мосту

[/gallery]

CNN

Російський президент Володимир Путін у вівторок, 15 травня, відкрив міст через Керченську протоку - будівельний проект, який став метафорою його 18-річного правління.

19-кілометровий міст, тепер найдовший у Європі, пов'язує російський Краснодарський край з Кримським півостровом, який Росія анексувала в України в 2014 році. І його відкриття, згідно з офіційним наративом РФ, означає фізичне "возз'єднання" Криму з материковою Росією.

Але міст - це ще й символ міжнародної ізоляції Росії. Російські спецслужби оволоділи Кримом під час блискавичної операції в лютому 2014 року. Спочатку Кремль заперечував, що військовослужбовці - чоловіки в масках і камуфляжі без розпізнавальних знаків - це російські військові, але пізніше визнав, що так звані "зелені чоловічки" дійсно були російськими підрозділами.

Newsweek

Спорудження моста було надзвичайно суперечливим не тільки тому що більшість країн Організації Об'єднаних Націй, як і раніше, визнають Крим територією України - всупереч російському контролю, - але також і тому, що він став на заваді водним шляхам, які з'єднують три інших регіони України з Чорним морем.

Спорудження моста було надзвичайно суперечливим ще й тому, що він став на заваді водним шляхам, які з'єднують три регіони України з Чорним морем

Міст-перешкода через Керченську протоку - водну артерію, що розділяє Чорне та Азовське моря - означає, що морське сполучення між українськими Донецьком, Херсоном чи Запоріжжям та Чорним морем тепер неможливе без узгодження з Росією.

Уряд України пообіцяв притягти Росію до суду за будівництво моста, яке один з українських парламентарів назвав "блокадою".

The Telegraph

Володимир Путін відкрив міст, який послужить єдиною дорогою Росії до Криму, демонструючи контроль Москви над анексованим півостровом і послаблюючи ізоляцію його жителів. [...]

Путін, чий рейтинг схвалення залишається на рівні понад 80% після анексії Криму в 2014-му, особисто курував проект.

Міст означає для нього символічну перемогу і популярний крок для Криму, жителі якого значною мірою підтримали анексію, але відчули зростання цін на продовольство та інші товари після того, як торгові відносини з Україною були відрізані. [...]

Міст, що простягнувся через Керченcьку протоку, відому своїми вітрами, став не тільки геополітичною перемогою, а й інженерним досягненням. Радянський міст через протоку, побудований на основі розпочатого нацистами проекту, довелося демонтувати через його пошкодження льодом у 1945 році. [...]

У телепередачах, що нагадують пропаганду навколо радянських національних будівельних проектів, держтелебачення Росії стверджувало, що "проект століття" був відкритий на півроку раніше запланованого терміну, навіть незважаючи на те, що запуск залізничної частини довелося відкласти.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 03:40

article_img
Євросоюз відмовив Британії в повторних переговорах щодо Brexit

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися