Шульц і Юнкер визнали глибоку «екзистенційну» кризу ЄС

28 вересня 2016, 03:39
503
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Шульц і Юнкер визнали глибоку «екзистенційну» кризу ЄС - фото

В ЄС ображаються на східноєвропейські країни

ЄС перебуває у глибокій кризі, переконаний голова Європарламенту Мартін Шульц.

"ЄС - не в найкращому стані, оскільки країни-члени розсварені", - сказав він в інтерв'ю телеканалу France 24, передає Німецька хвиля.

Також Шульц зазначив, що саміт у Братиславі не став "кроком вперед".

В той же час президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у спільному з Шульцом інтерв'ю також наголосив на екзистенційній кризі Євросоюзу.

Водночас Юнкер зазначив, що саміт у столиці Словаччини також і не став катастрофою.

За словами Шульца, Євросоюз рівно настільки сильний, наскільки його підтримують країни-члени. І Шульц, і Юнкер розкритикували в цьому плані позицію східноєвропейських країн у питанні перерозподілу біженців всередині ЄС.

"Солідарність - це принцип, а не подарунок, - сказав Шульц. - Якщо хтось ставить солідарність під питання, то він також ставить під питання і сам ЄС".

Політик наголосив, що східноєвропейські країни згадують про принцип солідарності тільки тоді, коли потребують фінансової підтримки чи відчувають загрозу з боку Росії.

Нагадаємо, 16 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність розробити план з оживлення Європейського Союзу.

У підсумковому комюніке саміту ЄС у Братиславі наголошується, що Євросоюз не ідеальний, але це найкращий інструмент для того, щоб впоратися з існуючими викликами.

"ЄС потрібен нам не тільки щоб гарантувати мир і демократію, але і безпеку для наших громадян", - підкреслюється в документі.

Раніше Меркель заявляла, що ЄС перебуває в "критичному стані" після референдуму в Великої Британії про вихід з Союзу.

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал