Вакцина Pfizer може бути в 40 разів менш ефективною проти штаму Омікрон, у ВООЗ відреагували на дані вчених

8 грудня 2021, 09:33
Штам коронавірусу Омікрон поширюється світом (Фото:Amit Dave/Reuters)

Штам коронавірусу Омікрон поширюється світом (Фото:Amit Dave/Reuters)

Південноафриканські вчені провели дослідження, яке показало, що вакцина від коронавірусу Pfizer/BioNTech може бути в 40 разів менш ефективною проти штаму Омікрон, ніж проти звичайного штаму COVID-19.

Як повідомляє ВВС, дослідження ще не пройшло рецензування.

За словами вірусолога з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров'я, професора Алекса Сігала, здатність Омікрона вислизати від вакцинних антитіл значна, але вона не повна.

Відео дня

Він зазначив, що результати дослідження, засновані на аналізі крові 12 осіб, виявилися кращим, ніж він «очікував від Омікрона».

Професор Сігал додав, що вакцинація у поєднанні із попередньою інфекцією все ще може нейтралізувати цей варіант. Це говорить про те, що ревакцинація може принести значну користь.

Докладніші дані про те, наскільки ефективна вакцина компанії Pfizer проти штаму Омікрон, будуть опубліковані найближчими днями.

Вчені проводили дослідження вакциною Pfizer у Південній Африці, де було виявлено перші випадки нового штаму вірусу. Вони вивчили живий штам Омікрон, вирощений у лабораторії, протестований на зразках крові 12 вакцинованих.

У Всесвітній організації охорони здоров'я відреагували нові дані вчених про ефективність вакцини Pfizer на штам Омікрон.

За словами директора ВООЗ з надзвичайних ситуацій доктора Майка Райана, поки що немає жодних ознак того, що Омікрон краще уникатиме дії вакцин, ніж інші варіанти.

«У нас є високоефективні вакцини, які зараз довели свою ефективність проти всіх варіантів з огляду на тяжкі захворювання та госпіталізації. Немає причин очікувати, що з Omicron буде інакше», - наголосив він.

Лікар Райан нагадав, що згідно з початковими даними, Омікрон не викликає у людей більш тяжких захворювань, ніж Дельта та інші штами.

«Якщо і є, то це тенденція до зниження тяжкості захворювання», - резюмував він.

Що відомо про новий штам коронавірусу Омікрон?

Варіант коронавірусу Omicron (B.1.1.529) уперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала Омікрон таким, що «викликає побоювання». Він має велику кількість мутацій, які можуть зробити вірус більш заразним та стійкішим до вакцин, повідомляють експерти.

Слухайте подкаст на цю тему

Випадки зараження цим штамом зафіксовані в 38 країнах, серед яких Росія та Румунія, що межують з Україною. В Україні поки що не зафіксували новий штам.

У ВООЗ вважають, що повна заборона на поїздки не зупинить поширення штаму Омікрон. З півночі 3 грудня Україна заборонила в'їзд іноземцям та людям без громадянства, які приїхали з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватині, Мозамбіку та Малаві та перебували там щонайменше сім днів протягом останніх 14 днів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X