«Підвищений ризик повторного зараження». ВООЗ визнала новий штам коронавірусу з Південної Африки «таким, що викликає побоювання»

26 листопада 2021, 20:57
Новий штам зафіксували у Південній Африці (Фото:REUTERS/Dado Ruvic/Illustration)

Новий штам зафіксували у Південній Африці (Фото:REUTERS/Dado Ruvic/Illustration)

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала штам коронавірусу, виявлений у Південній Африці, таким, що «викликає побоювання». Про це повідомляється на сайті ВООЗ.

Новий штам B.1.1.529 на екстреній нараді ВООЗ вирішили назвати літерою грецького алфавіту «омікрон».

У ВООЗ зазначили, що цей варіант має велику кількість мутацій і деякі з них «викликають побоювання».

Відео дня

«Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими варіантами, що викликають побоювання. Схоже, що кількість випадків цього варіанта збільшується майже в усіх провінціях Південної Африки», — йдеться у повідомленні.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає такими, що «викликають побоювання», також штами Альфа (вперше зафіксований у Великій Британії у вересні 2020-го), Бета (вперше зафіксований у Південній Африці у травні 2020-го), Гамма (вперше зафіксований у Бразилії у листопаді 2020-го) та Дельта (вперше зафіксований в Індії у жовтні 2020-го).

Всесвітня організація охорони здоров’я ухвалила рішення провести екстрену зустріч через виявлення нового штаму коронавірусу B.1.1.529 у кількох африканських країнах.

25 листопада в Ботсвані та ПАР виявили новий штам коронавірусу з великою кількістю мутацій.

Перші ознаки, отримані з діагностичних лабораторій, свідчать, що цей варіант швидко розповсюдився у найбільш населеній провінції ПАР Гаутенг. Він також може бути наявним в інших восьми провінціях країни.

Раніше в Інституті молекулярної біології та генетики заявили, що в Україні повністю панує штам Дельта, у країні зафіксовано 11 його варіантів.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X