Гібрид Омікрону та Дельти. У Moderna попередили про можливість появи нового штаму COVID-19

15 грудня 2021, 10:02
У поодиноких випадках люди з ослабленим імунітетом можуть заражатися відразу двома штамами COVID-19 (Фото:REUTERS/Kim Hong-Ji)

У поодиноких випадках люди з ослабленим імунітетом можуть заражатися відразу двома штамами COVID-19 (Фото:REUTERS/Kim Hong-Ji)

У компанії Moderna попередили про можливість появи нового штаму коронавірусу, якщо одна людина заразиться одночасно Дельтою та Омікроном, передає Daily Mail.

Головний медичний фахівець Moderna Пол Бертон розповів, що в окремих випадках люди з ослабленим імунітетом можуть заражатися відразу двома штамами COVID-19, як показали дослідження в Південній Африці.

Відео дня

За словами Бертона, одночасне зараження Омікроном та Дельтою може призвести до того, що вірус почне еволюціонувати та мутувати. Якщо обидва штами вразять одну клітину, є ймовірність появи супер-варіанту СOVID-19.

При цьому експерт уточнює, що така ймовірність дуже мала — за весь час пандемії лікарі зафіксували лише три випадки рекомбінації штамів.

Штам Омікрон вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Сьогодні його виявили вже у 77 країнах.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що новий штам «викликає побоювання». У ВООЗ зазначили, що цей варіант має велику кількість мутацій, які можуть спричинити більшу заразність.

У понеділок, 13 грудня, секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Омікрон може з'явитися в Україні вже цього тижня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X