Сенат США підтвердив дані розвідки про втручання Росії у вибори на користь Трампа

16 травня 2018, 22:53
409
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Втручання у вибори відбувалося з наказу Путіна - комітет Сенату

У середу, 16 травня, комітет з розвідки Сенату США опублікував заяву, в якій погодився з даними розвідувальних служб, що у ході передвиборчої кампанії 2016 року Росія втручалася у вибори на користь чинного президента Дональда Трампа.

"Після ретельного огляду, комітет Сенату не знайшов жодних доказів того, щоби суперечило висновку розвідувального співтовариства про те, що Росія, за наказом (Володимира) Путіна, провела безпрецедентні втручання у вибори, щоб допомогти кампанії Трампа та завдати шкоди (Гіларі) Клінтон в 2016 році", - заявив співголова комітету сенатор-демократ Марк Ворнер.

Метою втручання РФ у кампанію-2016 був підрив віри суспільства в демократичний процес в США, дискредитація суперниці Трампа Гілларі Клінтон і зниження її шансів на перемогу.

Нагадаємо, після виборів президента США восени 2016 року ЦРУ дійшло висновків, що хакерські атаки з боку Росії на офіційні установи під час кампанії були спрямовані безпосередньо на підтримку Дональда Трампа.

Пізніше національна розвідка США виклала в публічний доступ незасекречену версію доповіді про "втручання Росії у вибори". Документ має і секретну версію, яку раніше представили Бараку Обамі і Дональду Трампу.

Згідно з документом, президент Росії Володимир Путін наказав провести хакерські атаки з метою вплинути на американські вибори.

Спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року. Москва заперечує своє втручання у американську передвиборчу кампанію.

Однак 27 квітня комітет з розвідки Палати представників Конгресу США офіційно оголосив про завершення розслідування втручання Росії у вибори президента США в 2016 році і оприлюднив розсекречену версію звіту. У документі зазначено, що не було виявлено доказів того, що виборчий штаб Дональда Трампа вступив в змову з Москвою під час президентської кампанії 2016 року.

Сам Трамп відкидає будь-які заяви про співпрацю з РФ задля перемоги на виборах.