Сенат США опублікував частину доповіді про вплив Росії на вибори в 2016 році

9 травня 2018, 11:51
382
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Метою Москви був підрив віри суспільства в демократичний процес в США і дискредитація Гілларі Клінтон

Фото: pixabay

У вівторок, 8 травня, комітет з розвідки Сенату США опублікував розсекречену частина доповіді, підготовленої за участю Центрального розвідувального управління, Федерального бюро розслідувань і Агентства національної безпеки. У ньому є докази втручання Кремля в хід президентських виборів в США в 2016 році.

Так, автори доповіді вказують, що президент РФ Володимир Путін особисто розпорядився почати кампанію з впливу на президентську гонку в США в 2016 році. Метою Москви був підрив віри суспільства в демократичний процес в США, дискредитація суперниці Трампа Гілларі Клінтон і зниження її шансів на перемогу.

Кампанія Москви з втручання в американські вибори була різнобічною та скоординованою, проводилася за участю державних ЗМІ (таких як RT і Sputnik) і агентств, хакерів, проплачених користувачів соцмереж ("тролів"), блогерів і спецслужб.

Пов'язані з російським урядом хакери також здійснювали кібератаки на виборчкоми. Зокрема, кіберзлочинці шукали вразливі місця в базах даних і робили спроби зломів, іноді успішні.

Автори додають, що Росія займалася розвідувальною діяльністю, щоб вплинути в своїх інтересах на вибори. Ці дії почалися не пізніше початку 2016 року і були продовжені аж до дня голосування 8 листопада.

Як відомо, повний звіт про російське втручання у вибори в США є абсолютно секретним, оскільки в ньому вказуються джерела інформації, а також методи роботи американських спецслужб. Але висновки, що містяться в розсекреченій версії доповіді, ідентичні висновкам повної версії документа.

Спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року, підозрюючи, що у команди Трампа є зв'язки з Москвою. Влада Росії заперечує залученість у внутрішньоамериканські справи. Сам Трамп неодноразово говорив, що  у нього немає ніяких зв'язків з Москвою.

 

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
Сьогодні, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект