Сенат Польщі закликав Сейм визнати Волинську трагедію геноцидом

4 коментувати
Постанову підтримали 60 сенаторів

Постанову підтримали 60 сенаторів

Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) закликав Сейм визнати Волинську трагедію 1918-1939 років геноцидом, повідомляє Польське радіо

Постанову підтримали 60 сенаторів, 23 - виступили проти. Один сенатор утримався.

У прийнятій постанові також міститься заклик встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, "вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Республіки Польща".

У тексті документа говориться, що у волинській трагедії крім поляків загинули євреї, вірмени, чехи, представники інших національних меншин, а також українці, які намагалися допомогти жертвам.

Верхня палата польського парламенту також висловила повагу і вдячність тим українцям, які рятували поляків, піддаючи ризику власні життя.

Також у постанові йдеться, що жертви "злочинів, скоєних у 40-х роках українськими націоналістами" досі не були належним чином увічнені, а "масові вбивства не були названі - відповідно з історичною правдою - геноцидом".

Сенатор Ян Жарин під час дебатів зазначив, що підставою прийняття постанови послужив текст депутата партії Право і справедливість Міхала Дворчика. За його словами, постанова "розкриває історичну правду, а справжнє об'єднання (українців і поляків) можливе виключно на основі правди".

Водночас, сенатор опозиційної партії Громадянська платформа Ян Рулевський зазначив, що прийнята постанова не сприяє примиренню між Україною і Польщею. Посилаючись на розмову з послом Польщі в Києві він підкреслив, що цей документ вже викликав негативну реакцію в Україні".

"По суті, ми повертаємось до ситуації - я сподіваюся, що не дійде до трагізму - яка мала місце в період II світової війни", - зазначив він.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що в питанні Волинської трагедії перший крок повинна зробити Україна.


Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою з участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: