Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Сенат Польщі ухвалив закон щодо заборони “бандерівської ідеології”

1 лютого, 07:47
908
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Cенат Польщі вночі проголосував за закон щодо заборони “бандерівської ідеології”

Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

За прийняття цього законопроекту проголосували 57 сенаторів, переважна більшість з яких є членами правлячої партії Право і Справедливість (PiS), проти - 23 сенатори опозиційних сил, а двоє сенаторів утрималися, повідомляє Укрінформ.

Голосування відбувалось близько третьої ночі за київським часом.

Перед голосуванням упродовж дня у Сенаті спочатку у комісіях, а потім на засіданні верхньої палати парламенту велася бурхлива дискусія щодо того, яким буде зміст цього закону.

Опозиція наполягала, що цей законопроект є невдалим і його потрібно змінити, оскільки він запроваджує цензуру в Польщі на ведення дискусій у питанні провини поляків за злочини під час Другої світової війни і погіршує відносини з іншими країнами, зокрема Ізраїлем та США.

У свою чергу члени провладної партії наполягали, що законопроект потрібно прийняти із запропонованими поправками, аби уникнути ситуацій, коли Польщу і польський народ безпідставно звинувачуватимуть у злочинах проти євреїв у роки війни.

26 січня Сейм ухвалив нову редакцію закону Про Інститут національної пам’яті, який значно розширює повноваження установи у справі розслідування "злочинів, вчинених проти польського народу та його доброго імені".

Документ передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про "польські концтабори" під час Другої світової війни або заперечення "злочинів українських націоналістів" проти польського народу.

МЗС України висловив глибоке занепокоєння фактом прийняття Сеймом цього закону. Українська сторона закликала польську до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносин.

Зміни до цього законопроекту також призвели до дипломатичного скандалу між Польщею та Ізраїлем. На переконання Єрусалиму, цей законопроект є поганим, оскільки забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 03:40

article_img
Євросоюз відмовив Британії в повторних переговорах щодо Brexit

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися