Секс, гроші і Росія. Юристи Трампа борються з наступом на трьох фронтах

30 березня, 21:50
658
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональду Трампу загрожують обвинувачення відразу за кількома судовими справами

Президент США Дональд Трамп зіткнувся зі звинуваченнями на трьох фронтах одночасно.

Про це йдеться в статті CNN.

Перший напрям пов'язаний з тим, що на нього подала в суд порноактриса Стефані Кліффорд, більш відома під псевдонімом Стормі Деніелс, яка нібито отримала $130 тисяч за нерозголошення сексуальних стосунків із президентом. Крім того, тривають розслідування імовірних зв'язків керівників передвиборчої кампанії Трампа з Росією і конфлікту інтересів Трампа як президента США і власника бізнес-імперії.

Секс-скандал навколо Трампа

На початку березня стало відомо про те, що проти президента США подала позов порноактриса Стефані Кліффорд. Її адвокат Майкл Авенатті опублікував на своїй сторінці у Twitter посилання на позов, який він подав до Верховного суду Лос-Анджелеса, в якому йдеться, що інтимні стосунки між Трампом і Кліффорд тривали з літа 2006 року до 2007 року.

Мета позову - анулювати угоду про нерозголошення, яку вона підписала у 2016 році після того, як з нею зв'язався адвокат Трампа Майкл Коен і заплатив за мовчання $130 тисяч у розпал президентської кампанії. Однак цієї угоди Дональд Трамп так і не підписав. На думку Кліффорд та її адвоката, без підпису президента угода є недійсною.

Інформація про те, що адвокат Трампа заплатив порноактрисі Стормі Деніелс $130 тисяч за мовчання про зв'язок із ним, з'явилася у ЗМІ в січні 2018 року.

Спочатку Коен заперечував це, але в лютому 2018 року підтвердив цей факт, однак заявив, що зробив це з власної ініціативи та з власних коштів.

Адвокат Кліффорд Авенатті стверджує, що хоче з'ясувати, чи знав Трамп про цю виплату і чи давав на неї згоду. 28 березня він попросив суд зобов'язати Трампа дати свідчення про його імовірний зв'язок з порноактрисою. Проте 29 березня Федеральний суд у штаті Каліфорнія відмовив у проханні про виклик до суду Трампа для надання показань свідка. Захист Деніелс заявив, що вони повторно надішлють прохання про виклик президента США на допит.

Кліффорд також розповідала, що у 2011 році їй погрожував невідомий, щоб вона "дала Трампу спокій".

Тим часом адвокати президента США вже вимагали через суд від Стефані Кліффорд виплатити $20 млн за порушення угоди про нерозголошення інформації.

Про зв'язок із президентом США заявила і зірка Playboy Карен Макдугал. За її словами, їхні стосунки в 2006-2007 роках тривали 10 місяців.

Макдугал теж звернулася до суду Лос-Анджелеса, вимагаючи звільнити її від зобов'язання не оприлюднювати публічно дані про імовірні інтимні зв'язки з Трампом. Таке зобов'язання Макдугал дала компанії American Media і виданню National Enquirer, що їй належить, які заплатили моделі $150 тис. За ексклюзивне право на публікацію її історії. Однак матеріалу так і не оприлюднили.

Адвокати зірки Playboy вважають, що цей контракт уклали навмисне, щоб зам'яти історію і позбавити Макдугал можливості розповісти про інтимні афери президента.

Обговорення можливості помилування Пола Манафорта і Майкла Флінна

28 березня видання The New York Times опублікувало статтю про те, що адвокат Трампа обговорював минулого року можливість помилування двох своїх колишніх радників Пола Манафорта і Майкла Флінна з їхніми юристами.

Це відбувалося на тлі розслідування спецпрокурором Робертом Мюллером справ щодо обох чоловіків у зв'язку з можливим втручанням Росії у президентські вибори у США. Однак не згадується, чи знав про це обговорення Трамп.

Проте, якщо це правда, питання того, чому команда Трампа була так заклопотана тим, що можуть розповісти Мюллеру Манафорт і Флінн, становить інтерес.

Крім того, 29 березня стало відомо, що розслідування Мюллера виявило зв'язок колишнього учасника кампанії Трампа Ріка Гейтса, який також був бізнес-партнером Пола Манафорта, з екс-представником російської розвідки під час президентської кампанії.

Готель Трампа і конфлікт інтересів

Ще одна юридична проблема, з якою зіткнувся Дональд Трамп, пов'язана з критикою президента США за те, що він недостатньо зробив для запобігання потенційному конфлікту інтересів.

Федеральний суддя Пітер Мессетт ухвалив почати судовий процес, в якому розглядатимуть питання того, що іноземні уряди можуть ухвалювати рішення про проведення заходів у готелі Трампа просто тому, що він належить президенту, і це може зашкодити іншим підприємствам, які працюють у цій сфері в окрузі Меріленд.

Цей юридичний бій таїть у собі нехай і віддалену, але загрозу імпічменту за порушення Конституції США.

Судова справа може також привернути увагу юристів до історії бізнесу Трампа, публічності якої він намагається уникнути.

НВ