Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом

3 коментувати
За резолюцію проголосували 442 депутати, 10 депутатів утрималися, проти не проголосував ніхто

За резолюцію проголосували 442 депутати, 10 депутатів утрималися, проти не проголосував ніхто

Сейм Польщі проголосував за резолюцію Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА

За цю резолюцію проголосували 442 депутати, 10 депутатів утрималися, проти не проголосував ніхто, повідомляє Європейська правда із посиланням на Telewizja republika.

Зазначається, що резолюцію при цьому мали прийняти за принципом одностайності, але проти цього виступив депутат Єжи Мейштович з партії Новочасна.

З тексту резолюції були викреслені слова про "братовбивчу боротьбу".

"Використання слова "братовбивство" означатиме, що ми ставимо знак рівності між тими, хто навмисно вбивав, і тими, хто намагався захистити себе" - заявив депутат правлячої партії Право і справедливість Даріуш Піонтковський.

За словами доповідача Міхала Дворчика, прийняття цієї резолюції не спрямоване проти українського народу, тому що Польща не застосовує колективну відповідальність.

"Прийняттям резолюції ми вказуємо на вбивць і їх злочини. Це не український народ, а кількадесят тисяч людей вчинили цей злочин" - сказав Дворчик.

Основою даної резолюції став проект правлячої партії Право і справедливість. У ньому наголошується, що злочин мав місце у 1943—1945 роках.

У резолюції також висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність та наголошується, що єдиною дорогою до істини є шлях до примирення.

Нагадаємо, 8 липня Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) закликав Сейм визнати Волинську трагедію 1918-1939 років геноцидом.

19 липня, дві комісії Сейму Польші - Зв’язку з поляками за кордоном та Культури і засобів повідомлення – затвердили у першому читанні ухвалу про встановлення 11 липня Національного дня пам’яті про Жертв геноциду, який скоїли українські націоналісти щодо мешканців ІІ Речі Посполитої.


Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення на Волині, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: