Саакашвілі заявив про бажання повернутися у владу в Грузії

5 березня 2018, 10:43
1003
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Саакашвілі має намір повернутися у владу в Грузії

Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі звернувся з Амстердама до своїх грузинських однопартійців з Єдиного національного руху (ЄНД), в якому заявив про намір повернутися у владу в країні.

Саакашвілі зокрема закликав ЄНД почати переговори з іншими партіями для висунення на майбутніх в жовтні президентських виборах єдиного кандидата від опозиції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми маємо повернутися у владу вже в 2018 році. Як ми це зробимо? Ми повинні виграти президентські вибори і на цьому тлі обрушити правління Іванішвілі (Бідзіна Іванішвілі, колишній прем'єр-міністр, мільярдер, якого опозиція вважає реальним правителем Грузії), обрушити його феодальний двір", - заявив Саакашвілі.

Один з лідерів ЄНД Ніка Мелія розповів, що консультації з іншими опозиційними партіями вже тривають, але не уточнив, з якими партіями ведуться переговори з висунення єдиного кандидата на президентських виборах.

Лідери деяких опозиційних партій Грузії, які на парламентських виборах 2016 роки не набрали і одного відсотка голосів, сказали що ідея Саакашвілі про висунення єдиного кандидата в президенти від опозиції може бути розглянута.

Представники більших опозиційних партій заявили, що відмовляються співпрацювати з Саакашвілі та його партією.

Нагадаємо, в 2017 році Міхеіла Саакашвілі позбавили громадянства України. Формальна причина - недостовірні дані в анкеті для отримання громадянства.

На момент ухвалення рішення про позбавлення громадянства Саакашвілі перебував за кордоном. Незважаючи на це, він зміг повернутися в Україну. В цьому йому допомогли прихильники, які влаштували прорив через польсько-український кордон у Львівській області.

В Україні Саакашвілі оштрафували за незаконний перетин кордону. Він намагався через Державну міграційну службу отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. Однак йому було відмовлено.

12 лютого його видворили до Польщі за процедурою реадмісії та заборонили в'їзд в Україну на три роки - до 13 лютого 2021 року.