Румунська православна церква назвала умови визнання ПЦУ

22 лютого, 08:30
8662
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Румунська православна церква назвала умови визнання ПЦУ - фото

EPA

Румунська православна церква вимагає гарантії для своїх парафій в обмін на визнання ПЦУ

Румунська православна церква може визнати Православну церкву України в обмін на письмові гарантії прав і свобод румуномовних церковних громад на Буковині, які зараз перебувають у віданні УПЦ МП.

Відповідне рішення було ухвалене на зсіданні синоду Румунської православної церкви.

"Для прийняття конкретного і правильного рішення на найближчій сесії Синоду пріоритет буде віддано тому, що в Україні нараховується 127 румунських православних парафій, особливо у районі Північної Буковини, у віданні Української православної церкви Московського патріархату", - йдеться у повідомленні.

В Румунії вважають, що необхідно провести реальні консультації із зазначеною групою православних, які стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності.

Румунська патріархія хоче отримати письмові запевнення, що етнічна і мовна ідентичність румунів буде поважатися, а також, що ці румунські православні матимуть можливість об'єднатися в румунський православний вікаріат у складі ПЦУ і розвивати духовні стосунки з Румунським Патріархатом, підтримувати їх, отримувати і користуватися богослужбовими і церковними книгами на рідній мові.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві пройшов Об'єднавчий собор, на якому була створена Православна церква України. Її очолив митрополит Епіфаній.

В Об'єднавчому соборі брали участь два представника УПЦ МП: митрополит Вінницький і Барський Симеон і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко). Пізніше вони оголосили про перехід своїх храмів у ПЦУ. Їхній приклад наслідували храми в Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Луганській, Черкаській та інших областях. 

Патріарх Варфоломій 5 січня в Стамбулі підписав томос про автокефалію ПЦУ, а наступного дня вручив його сувій Епіфанію. Він буде зберігатися в Україні.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською