Розслідування Мюллера викрило зв'язок команди Трампа з російською розвідкою

29 березня 2018, 06:46
3110
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рік Гейтс і Дональд Трамп

Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера виявило зв'язок колишнього чиновника в кампанії Трампа Ріка Гейтса, який також був бізнес-партнером Пола Манафорта, з екс-представником російської розвідки під час президентської кампанії, повідомляє Reuters.

"Зв'язок між Гейтсом і колишнім співробітником розвідки, позначеним у документі тільки як "особа А", є визначальним, оскільки кримінальні звинувачення, висунуті проти Гейтса і Манафорта раніше, стосуються тільки їх лобістської роботи для України до президентських виборів 2016 року в США", - відзначається в повідомленні.

Як повідомляє агентство, ймовірні контакти Гейтса з колишнім офіцером розвідки були розкриті в документі, що стосується вироку колишньому адвокату у справі Юлії Тимошенко Алексу ван дер Цваану, який на початку цього року визнав, що помилково свідчив про втручання Росії в американські вибори 2016 року.

У документі прокурори заявили, що Гейтс і ван дер Цваан контактували з колишнім російським розвідником, який також працював в лобістській фірмі Манафорта в Україні у вересні та жовтні 2016 року. Президентські вибори в США відбулись в листопаді 2016 року. Стверджується також, що ван дер Цваан на допиті у Мюллера "визнав, що знав" про зв'язок з росіянами, тому що Гейтс розповів йому про це.

Як пише Reuters, опис "особи А" в судових записах, мабуть, відповідає опису Костянтина Килимника, українця, який працював на Манафорта. Килимник також виступав як посередник між Манафором і російським олігархом Олегом Дерипаскою, близьким до президента Росії Володимира Путіна.

У зв'язку з цим наводиться коментар джерела, знайомого з процесом розслідування.

"Той факт, що чиновник, який виконував важливу роль в кампанії Трампа разом з Полом Манафортом, мав справу з особистістю, яка була пов'язана з російською розвідкою і він знав про це, є важливим моментом, так само як і той факт, що Мюллер вирішив показати цю карту саме зараз", - цитує агентство джерело, знайоме з процесом розслідування.

Раніше Манафорт закликав суддю відхилити звинувачення проти нього.

Колишнього очільника передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта і його ділового партнера Ріка Гейтса звинуватили за 12 статтями, в тому числі у відмиванні грошей і в лобіюванні інтересів іноземної держави.

Нові звинувачення проти Манафорта були оприлюднені після того, як його діловий партнер Рік Гейтс визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень і змові проти США у справі про ймовірне втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Нагадаємо, що спецпрокурор США Роберт Мюллер пред'явив нові звинувачення Полу Манафорту і Ріку Гейтсу у відмиванні грошей. За версією слідства, Манафорт за підтримки Гейтса "відмив" 30 млн доларів. Останній, в свою чергу, використовуючи офшорні рахунки, заробив понад 3 млн доларів.

Пол Манафорт працював з екс-президентом України Віктором Януковичем і його політичною силою Партією регіонів з 2005 по 2014 рік. Зокрема, він консультував регіоналів на парламентських виборах 2006 і 2007 років, де Партія регіонів посідала перше місце. А також на президентських виборах 2010 року, на яких переміг Віктор Янукович.