"Маячня якась": Путін розкритикував "передачу" Донбасу Україні за СРСР

9 коментувати
Володимир Путін заявив, що Володимир Ленін був не правий у дискусії з Йосипом Сталіним

Володимир Путін заявив, що Володимир Ленін був не правий у дискусії з Йосипом Сталіним

Президент Росії Володимир Путін пояснив свою заяву про те, що Володимир Ленін заклав міну уповільненої дії під російську державність

На пленарному засіданні Загальноросійського народного фронту в Ставрополі Путін заявив, що Ленін був не правий у дискусії з Йосипом Сталіним щодо національно-територіального питання.

"Чому я говорив, що треба по-іншому поглянути на ті ідеї, які сформулював тодішній керівник радянської держави Ленін Володимир Ілліч. Я говорив про те, що була закладена міна під будівлю нашої державності", - сказав Путін.

Він пояснив, що мав на увазі дискусію між Сталіним і Леніним з приводу того, як будувати нову державу - Радянський Союз.

Путін вважає, що Сталін сформулював ідею автономізації Радянського Союзу, згідно з якою суб'єкти майбутньої держави повинні були увійти в СРСР на основі автономії з широкими повноваженнями.

"Ленін розкритикував позицію Сталіна і сказав, що це була несвоєчасна й неправильна ідея", - міркував президент РФ.

За його словами, Ленін виступив за те, щоб "СРСР утворився на основі повної рівноправності з правом виходу з Радянського Союзу - це і є міна сповільненої дії під будівлю нашої державності".

"При цьому кордони визначалися абсолютно довільно і далеко не завжди обгрунтовано. На Україну, наприклад, Донбас передали. Під яким приводом: підвищення відсотка пролетаріату на Україні для того, щоб мати там велику соціальну підтримку. Це маячня якась", - вважає Путін.

Путін підкреслив, що "культурна автономія це одне, автономія з широкими державними повноваженнями - це інше, а право виходу з держави - це третє".

"У кінцевому підсумку в тому числі і це поряд з неефективною економічною і соціальною політикою призвело до розпаду держави, це і є міна уповільненої дії. А що ж це інакше? Саме так воно і є. Ми повинні уважно, маючи на увазі можливості сьогоднішнього дня, аналізувати все, що було в колишні часи, але не можна одне: мазати чорною фарбою все, що було в минулому, або в райдужних тонах дивитися на те, що відбувається сьогодні", - розповів Путін.

Нагадаємо, 21 січня на засіданні президентської ради з науки та освіти під час діалогу з главою Курчатовського інституту Михайлом Ковальчуком Путін заявив, що діяльність та ідеї Леніна призвели до руйнування історичної Росії.

За матеріалами Інтерфакс


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: