Російський суд вперше скористався правом відмовити у виконанні рішення ЄСПЛ

2 коментувати
Росія відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ

Росія відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ

Конституційний суд Росії вперше скористався правом відмовити у виконанні рішення Страсбурзького суду

Як передає РБК, у вівторок, 19 квітня, суд встановив, що рішення Страсбурзького суду у справі Анчугов і Гладков проти Росії суперечить російській Конституції, і тому його неможливо виконати.

Судді визнали, що Європейський суд з прав людини перевищив свої повноваження, вимагаючи, щоб Росія надала виборчі права засудженим.

Конституційний суд дійшов висновку, що заборона голосувати тим, хто відбуває покарання в колоніях, міститься в Конституції РФ, і Європейський суд з прав людини не має права вимагати, щоб Росія вносила зміни у свій Основний закон.

"Росія як висока і міжнародна сторона при ратифікації Конвенції про захист прав людини і основних свобод [та визнання юрисдикції ЄСПЛ] не давала згоди на зміну Конституції. Конвенція має більшу юридичну силу, ніж федеральні закони, але не більшу або рівну [російській] Конституції", - йдеться в рішенні суддів.

Суд порахував, що ця заборона не можна вважати дискримінацією засуджених, оскільки позбавлені права голосу не всі засуджені, а тільки ті, хто утримується в колоніях.

Конституційний суд РФ визнав неможливим виконати рішення ЄСПЛ як в частині внесення змін в законодавство, так і в частині відновлення прав заявників - Анчугова і Гладкова - чиї права суд визнав порушеними.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Держдума РФ прийняла законопроект про пріоритет рішень Конституційного суду над вердиктами міжнародних інстанцій.

Отже, Конституційний суд Росії після проходження Ради Федерації і підпису президента буде дозволяти не виконувати рішення міжнародних інстанцій, у тому числі Європейського суду з прав людини.

Варто відзначити, що раніше Росія дозволила собі в окремих випадках відступати від виконання рішень Європейського суду з прав людини, якщо вони можуть спричинити за собою порушення основоположних конституційних прав.

У свою чергу голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді заявив, що якщо РФ відмовиться визнавати рішення Європейського суду з прав людини, то наслідком має стати вихід країни з Ради Європи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: