Російський аналог турбін Siemens, який показували Путіну, розвалився під час випробувань - Reuters

18 квітня 2018, 11:52
1968
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами учасників проекту, газотурбінний двигун РФ відновленню не підлягає

Прототип російської газової турбіни, яка мала замінити імпортні аналоги після запровадження проти РФ економічних санкцій за вторгнення в Україну, розвалився під час випробувань, передає Reuters з посиланням на учасників проекту.

"Турбіна розвалилася... Її намагалися відновити до березня, але не вийшло", - розповів один зі співрозмовників.

Як повідомляється, випробування дослідного зразка модернізованої газотурбінної установки 110М проходили у Рибінську, на заводі Сатурн, що входить у держкорпорацію Ростех.

При цьому, за словами іншого джерела, турбіна відновленню не підлягає.

"Вона розвалилася на випробуваннях. Немає турбіни, все", - заявив він.

Водночас ще один учасник проекту зазначив, що, незважаючи на це, керівництво все ж спробує відновити її до лютого наступного року.

"Але ситуація дуже неприємна", - додав співрозмовник.

Варто зазначити, що у квітні 2017 глава Кремля Володимир Путін особисто відвідав завод Сатурн, заявивши, що відмова України від співпраці у сфері двигунобудування подарувала РФ "нову галузь".

"Відверто кажучи, це пішло нам на користь із технологічної точки зору. Нами створено нову галузь виробництва. Такої компетенції раніше у Росії не було", - сказав він.

Нагадаємо, в липні 2017 року Росія незаконно завезла до окупованого Криму турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens.

У Кремлі заявили, що вказане обладнання нібито було вироблено в РФ.

У свою чергу Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, зазначивши при цьому, що спочатку вони призначалися для установки на об'єктах у Краснодарському краї, однак Москва пішла на відвертий обман.

У зв'язку з цим німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни, однак Росія відмовилася.