Російський альпініст загинув під час сходження на сусідню з Еверестом вершину

20 травня 2018, 14:04
1049
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Rustem Amirov via Facebook

Альпініста Рустема Амірова, за словами очевидця Ірини Галай, шерпи випхали з намету на висоті 7100 м, оскільки він за це не заплатив

Альпініст із Уфи (Росія) Рустем Аміров 17 травня загинув від висотної хвороби під час сходження на четверту за висотністю гору у світі - Лхоцзе.

Про це з посиланням на офіцера зв'язку Міністерства культури і громадської авіації Непалу Г'янендра Шреста пише The Himalayan Times.

Пост-реквієм було опубліковано 17 травня і на особистій сторінці альпініста в Facebook (автор невідомий).

Там Амірова характеризують як досвідченого альпініста: "Розумний і сильний він розвернувся всього за 100 метрів від вершини через погану погоду. Негода затримала його спуск. У якийсь момент поблизу 3-го табору (висота 7100 - ред.) він відчув симптоми гірської хвороби".

До нього відрядили гірських рятувальників, щоб допомогти йому спуститися у табір 2, проте вони прибули надто пізно. Він помер, не приходячи до тями.

Чиновник уточнив, що смерть Амірова настала у 2-му таборі. За його словами, альпініст здійснював сходження без шерпів і кисневої маски.

Спортсмен написав у соцмережі востаннє 12 травня.

"Зараз перебуваю в базовому таборі Евересту і Лхоцзе, готуюся до вирішального штурму вершини 8516 м... Я відстаю за графіком від української команди, але можливо, це навіть піде мені на користь", - писав він про зв'язки з українською групою, яка в цей же час штурмувала Еверест.

Про загибель Рустема Амірова написала також українська альпіністка Ірина Галай. Вона відома тим, що першою серед українських жінок підкорила Еверест.

Ні секунди не сумнівалася, що зроблю це. Перша українка, яка підкорила Еверест, розповідає, як це було

Паралельно з Аміровим вона йшла на Лхоцзе. Група українки і Аміров зустрілися в базовому таборі. Галай пише, що у Амірова виникли проблеми з переказом грошей, тому "замість Евересту він приїхав на Лхоцзе і теж планував здійснити безкисневе сходження з базовим пакетом" (це без місцевих помічників, шерпів, і без організації ночівлі).

"Я зайшла до Толіка (ще один учасник походу Галай - ред.) у намет, ми поговорили, посміялися, а на виході побачила, що прийшов Rustem Amirov і шукає, де переночувати!" - написала вона про Амірова, перебуваючи у 3-му таборі на висоті 7100 метрів.

За її словами, під час цієї зустрічі вони обговорили вихід у табір 4 (7800).

Ця ділянка маршруту, за оцінками Галай, нескладна, а всі технічні моменти закінчилися на 3-му таборі. Складністю тут була відстань, яку треба було пройти без кисню і помічників.

"У цей момент я чую, як Рустема (теж без кисню) шерпи вночі випихають з намету надвір!!! У нього ж не включене це в пакет і ці *** залишають його сидіти з рюкзаком на морозі біля наметів! Це все відбувається за жахливої заметілі на крутому схилі вночі", - розповідає українка про обставини, які могли викликати погіршення стану здоров'я російського альпініста.

Вони взяли Амірова до себе в намет.

Далі Галай пішла вгору, а після повернення дізналася про смерть Амірова.

Раніше повідомляли, що двоє українських альпіністів, які 14 травня у складі групи піднялися на Еверест, не могли спуститися. Третій учасник групи Дмитро Семеренко спустився в базовий табір. У підсумку їм наступної доби допомогли спуститися місцеві рятувальники.