Російські регіональні ЗМІ запустили акцію проти пропаганди НТВ

8 червня 2016, 16:19
669
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російські регіональні ЗМІ запустили акцію проти пропаганди НТВ - фото

Навпроти логотипу НТВ газети будуть публікувати попередження про пропаганду

В Росії регіональні ЗМІ організували акцію проти кремлівської пропаганди, що транслюється телеканалом НТВ

Так, з 8 червня газети почнуть публікувати у себе в розділі телепрограми навпроти логотипу каналу попередження: "Будьте обережні! Під виглядом журналістських матеріалів на каналі НТВ ви можете отримати спотворену інформацію або пропаганду", передає Нова газета.

Як повідомляється, це стало відповіддю російської медіа спільноти на вихід на НТВ фільму Боржники Держдепу, в якому стверджувалося, що газета Якутськ вечірній нібито отримувала кошти з іноземних джерел, пов'язаних з державним департаментом США.

У ньому також згадувалися телеканал ТВ-2, газета Челябінський робітник, видавничий холдинг Алтапресс і газета Мій район.

У свою чергу Громадська колегія зі скарг на пресу назвала фільм НТВ "брехливим доносом", в якому використовувалися "маніпулятивні способи впливу на свідомість глядачів".

Ідея акції проти пропагандистського каналу прийшла в голову головному редактору газети Міські вісті Валерію Безпятих.

"На 10-му саміті АНРВ (Асоціація наукових редакторів і видавців) говорили про ситуацію з цим фільмом. Багато говорили, що треба його (Леоніда Левіна, видавця Якутськ Вечірній) підтримати. Він - наш гуру, його поважають всі газетярі країни, і незалежні і державні!", - розповів він.

Як зазначають в АНРВ, текст попередження, яке буде публікуватися навпроті логотипу НТВ, схвалили юристи всеросійського Центру захисту прав ЗМІ, які визнали його юридично коректним, що не несе в собі ризику судового переслідування.

Втім, інших кремлівських пропагандистських ЗМІ акція регіональних журналістів поки не торкнулася.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що популярний французький телеканал Canal+ висміяв пропагандистські методи кремлівських ЗМІ.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською