Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Російські боти в Twitter розпалюють тему зброї після стрілянини в школі Флориди

16 лютого, 22:32
326
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

На наступний день після смертельної стрілянини в школі Флориди соціальну мережу Twitter захопила хвиля повідомлень від пов'язаних з Росією ботів про насильство з використанням зброї, повідомляє Wired.

За даними сайту Hamilton 68, який відстежує російських ботів в Twitter, в топ хештегів і тем у четвер увійшли #Parkland (Паркленд), #guncontrolnow (контроль за обігом зброї зараз), #Florida (Флорида) і #guncontrol (контроль за обігом зброї), а також Nikolas (Ніколас) - ім'я обвинуваченого стрілка.

Згідно з даними сайту Botcheck.me, який відстежує 1500 політичних пропагандистських ботів, всі топові фрази з двох слів, які використовуються за останні 24 години, за винятком імені президента США Дональда Трампа, були пов'язані з трагедією: шкільна стрілянина, контроль за зброєю, середня школа, школа Флориди.

Згідно з Wired, у деяких випадках творці ботів придумують хештеги і використовують своїх ботів для їх поширення, поки вони не будуть підхоплені реальними користувачами. Згодом хештег виходить з бот-мережі в широку громадськість. Якщо хештег широко використовується реальними користувачами, то Twitter складно забезпечувати порядок.

В інших випадках, боти використовують існуючі хештеги, щоб контролювати і загострювати розмову.

Нагадаємо, 14 лютого в американському містечку Паркленд, штат Флорида, сталася стрілянина в середній школі Марджорі Стонман Дуглас, жертвами якої стали 17 осіб.

На місці події затримали колишнього учня школи -  19-річного Ніколаса Круза, йому пред'явлено звинувачення в навмисному вбивстві 17 осіб. Пізніше стало відомо, що Круз був учасником руху білих націоналістів Республіка Флорида.

Це 18-та стрілянина в школі США з початку року.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косові

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися