Росія зіткнулася із загрозою перетворення на "резервацію бідного і агресивного населення" - Левада-центр

1 коментувати
Росія зіткнулася із загрозою перетворення на

Російська недержавна дослідницька організація Левада-Центр опублікувала заяву у зв'язку з тим, що російська влада визнала її "іноземним агентом"

Зокрема, в заяві директора Левада-центру Льва Гудкова йдеться про те, що Росія зіткнулася із загрозою перетворення на "резервацію бідного і агресивного населення, яке втішає себе ілюзіями національної виключності...".

Коротко заяву цитує Медуза.

За словами Гудкова, російське законодавство щодо некомерційних організацій відкриває можливості для повного свавілля адміністративних органів через розмите визначення понять "політична діяльність" і "іноземне фінансування".

Дії міністерства юстиції РФ, за словами Гудкова, призводять до обмеження наукових зв'язків російських вчених з іноземними, що означає "перспективу подальшої консервації наукової архаїки і деградації".

"Така політика дискредитації і знищення всього кращого, що є в громадянському суспільстві Росії, не просто ганьбить країну, але що набагато більш важливо, веде до придушення джерел її розвитку, стагнації, що неминуче обернеться загальною - моральною, інтелектуальною і соціальною деградацією, апатією, розкладанням держави і суспільства", - пише Гудков.

Нагадаємо, Міністерство юстиції РФ включило дослідницьку організацію Аналітичний Центр Юрія Левади в реєстр некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента.


Поправки до російського закону Про некомерційні організації, згідно з яким в юридичному обігу з'явилося поняття іноземний агент, діють з 2012 року. Вони дозволяють присвоїти статус іноземного агента організаціям, які займаються в Росії політичною діяльністю і отримують фінансування з-за кордону.

Закон передбачає, що після включення в реєстр, організації повинні зареєструватися як іноземні агенти і надалі в офіційних відомостях про себе вказувати цей статус.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: