Росія вивела винищувачі п'ятого покоління з Сирії

1 березня 2018, 17:24
1245
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Су-57

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що два російські винищувачі п'ятого покоління Су-57 повернулися з Сирії до РФ.

За словами Шойгу, літаки успішно пройшли бойові випробування в Сирії, і вже повернулися в Росію.

"Вони дійсно були там. Були недовго, два дні... Можу сказати, що випробування пройшли успішно. Літаки повернулися додому ще тиждень тому", - цитує Шойгу Інтерфакс.

За словами міністра, роботу Су-57 в Сирії супроводжували літаки-лабораторії, а також літаки, які відстежували всі параметри роботи озброєння.

Також він заявив, що не знає звідки взялися супутникові знімки Су-57, які зафіксували літаки в Сирії.

"Фотографії, які були опубліковані - не знаю звідки - тому що всі літаки були в укриттях весь цей час", - зазначив міністр.

22 лютого російські ЗМІ повідомили, що Росія перекинула два новітніх винищувачі п'ятого покоління Су-57 до Сирії.

Су-57 був розроблений для заміни в російських ВПС важкого винищувача Су-27, серійні поставки нового літака намічені на 2018-2019 роки.

Основними перевагами винищувачів п'ятого покоління над попередниками є більш висока маневреність, малопомітність, надзвукова швидкість без використання форсажу.

Зараз більшу частину бойового авіаційного парку країн світу складають винищувачі четвертого покоління, і лише США, Японія, Китай і РФ активно займаються розробкою машин п'ятого покоління.

Серед них тільки США та Китай мають на озброєнні літаки нового покоління. Це F-22 Raptor і F-35 Lightning II, та Chengdu J-20 відповідно.