Росія витратила мільйони на підтримку фонду Клінтонів - інформатор ФБР

9 лютого, 13:46
875
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гілларі Клінтон

Росія витратила мільйони на підтримку благодійних ініціатив родини Клінтон під час перебування Гілларі Клінтон держсекретарем США, повідомляє видання The Hill з посиланням на свідчення інформатора ФБР.

За даними видання, інформатор ФБР Дуглас Кемпбелл у своїх письмових свідченнях законодавцям заявив, що Росія користувалася послугами американської лобістської фірми APCO Worldwide для здійснення впливу на Гілларі Клінтон та загалом адмніністрацію Барака Обами.

Росіяни нібито лобіювали укладення угоди з продажу стратегічно важливого для США підприємства Uranium One Росатому. Кемпбелл стверджує, що росіяни в приватних розмовах говорили йому, що частина грошей, виплачена лобістам, мала бути спрямована на підтримку благодійних ініціатив Клінтонів Global Initiative.

"Очікувалося, що APCO надасть безкоштовну допомогу Global Initiative в рамках своїх зусиль зі створення сприятливих умов для придбання Uranium One і Угоди США-РФ в галузі цивільного ядерного співробітництва", - заявив інформатор.

Контракт передбачав чотири платежі в розмірі 750 000 доларів протягом дванадцяти місяців. Кемпбелл також прямо звинуватив посадових осіб адміністрації Обами у прийнятті рішень, які зрештою пішли на користь російській атомній галузі.

Посадові особи APCO заявили журналістам, що їхня підтримка Global Initiative і робота з Росією жодним чином не пов'язані. У свою чергу, представник Клінтон заявив, що свідчення Кемпбелла використовується республіканцями для відволікання уваги від розслідувань щодо президента Дональда Трампа і втручання росіян у вибори.

Демократи також спростували свідчення Кемпбелла, назвавши їх нісенітницею та дикістю.

Раніше президент США Дональд Трамп закликав Конгрес звернути пильну увагу на уранову угоду з Москвою і звинувачував Клінтон, яка  на той час обіймала посаду держсекретаря, в тому, що вона віддала Росії 20% американського урану.

Наприкінці жовтня 2017 року Комітет з розвідки і наглядовий комітет Палати представників США почали відповідне розслідування.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 12:56

article_img
У справі про відмивання грошей оточенням Путіна в найбільшому банку Данії відбулись перші затримання

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися